10 томів і все життя

«Якби мене запитали, чи жалкую я за тим, як склалося моє життя, про відсиджені 15 років, я б відповів: анітрохи. І якби довелося починати все спочатку та вибирати, я б обрав життя, яке прожив», В’ячеслав  Чорновіл.

24 грудня, в день народження Великого сина України, у столичному видавництві «Смолоскип» пройшли «Треті чорноволівські читання» – наукова конференція та презентація завершального десятого тому творів В’ячеслава Чорновола. Про цей багаторічний видавничий проект, започаткований ще 2002 року, розповідали упорядниця десятитомника, рідна сестра В’ячеслава Максимовича Валентина Чорновіл, директор видавництва «Смолоскип» Ростислав Семків,  мистецтвознавець Неллі Корнієнко. Спогадами про батька поділився політик  Тарас Чорновіл.

Пам’ятаємо В’ячеслава Чорновола як політичного і громадського діяча, будівничого сучасної української державності, ініціатора створення її «двигуна масового усвідомлення» – Народного Руху. Але, як не прикро, незаслужено призабуто його журналістський і публіцистичний творчий набуток. Ту ж таки знамениту перлину «самвидаву» «шістдесятників»,  книжку «Лихо з розуму», написану ще до ув’язнення, 1967 року. Страшна своєю оголеною правдою оповідь про бранців сталінсько-беріївського «Дубровлагу», засуджених за опір німецькій і радянській тоталітарним системам. Вона  побачила світ на Заході, отримала широке визнання, а автор – міжнародну премію. Там. А тут –  тюремний строк: «нагороду» від «кадебістських» читачів. Утім уже в часи незалежності за вагому публіцистичну творчість став лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка.

У своїй дипломній роботі, захищеній із відзнакою, випускник факультету журналістики Київського Шевченкового університету В’ячеслав Чорновіл досліджував творчу спадщину українського публіциста, науковця, громадського діяча Бориса Грінченка. Опісля працював і над дисертацією, яку з відомих причин довершити не зміг. Хіба не нам, грінченківцям, повертати до життя багатющий дослідницько-публіцистичний набуток В’ячеслава Чорновола? Вивчаючи його, обговорюючи в молодіжному товаристві, аналізуючи у наших студентських наукових працях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company