15  музичних імен, які варто послухати  дітям

Раніше вважалося, що ці гурти і солісти  виконують пісні для дорослих. Час минув і стало зрозуміло,  що підростаюче покоління дорослішає раніше, ніж колись. Еволюція? Радше технічна революція, після якої постало інформаційне суспільство з безмежним доступом до будь-яких джерел на будь-який смак. А смаки, як відомо, краще формувати змалечку.

The Beatles

Якби мова йшла про обрання єдиного гурту, гідного дитячої уваги, то це був би The Beatles, безперечно. «Бітли», як їх звикли називати наші батьки і дідусі. Кожен виконавець у нашому рейтингу, так чи інакше, надихався ліверпульською четвіркою. Винайшли рок-н-рол не «Бітлз», але вони написали чудову інструкцію до нього. Їм належать і навколомузичні традиції. Щоразу, коли якась зірка сходить з літака, то йде до натовпу прихильників, поводить себе, як «Бітли». Коли хтось показує рукою знак миру — почуває себе трохи Джоном Ленноном, засновником гурту, що був відомим пацифістом. Якщо ваша дитина хоче дізнатися щось про музику,  хай починає з «Бітлів».

Nirvana

Описуючи «Нірвану», ми не кажемо, що вони  “були гуртом”, а наголошуємо: це колектив, який врятував музику на початку 90–х, знаменуючи нову еру звучання, сприйняття, креативності. План Курта Кобейна, композитора і фронтмена «Нірвани» був простим: поєднати густі рифи хеві-металу від Black Sabbath із чуттєвістю «Бітлів», додавши у суміш панку. Ваші сини й доньки мають знати «Нірвану», бо низка гуртів і стилів виникли завдяки відомому колективу.

Led Zeppelin

Назвати Led Zeppelin найвеличнішим гуртом всіх часів буде… чесно, точно і майже беззаперечно. Яку б композицію – щільну і потужну – не слухала ваша дитина на своєму «АйПоді», вона має право знати, хто першим подарував її звучання людству. Гурт приніс в рок небачений доти рівень неприборканості і таланту. Led Zeppelin винайшли хеві-метал і розширили поняття терміну “рок-зірка”. Ну правда, хіба існувала колись більша рок-зірка за Джиммі Пейджа, гітариста, автора пісень гурту? Хоча, дійсно… соліст Роберт Плант, який після розпаду «Нірвани» і в сімдесят років продовжував кар’єру рок-співака.

Green Day

Green Day розташувалися у нашому переліку поміж ветеранів. Коли ви розповідатимете дітям про недавню історію музики, бажано за приклад навести гурт, що успішно виступає і досі. Як довів останній реліз «Грінів», колектив  процвітає серед нинішніх монстрів «золотих» дисків. Трійця досі настільки ж актуальна, як і в середині 90–х. Маючи цілком сучасний вигляд, хлопці грають свій старий панк, хай і подекуди модифікований. Панк, гідний того, щоб звучати і в маленьких пабах, і на великих стадіонах.

Metallica

Треш-металева освіта має починатися з «Металліки». Ніхто не зробив жанр доступнішим, ніж ці піонери стилю. Під депресивними текстами і агресивним звучанням закладено поп-слабину. «Чорний альбом» на початку дев’яностих  зазвучав і на кухнях, і на спортивних аренах. Пізніше гурт відійшов від агресивного треш-виконання.Будьте обережні знайомлячи дітей з Металлікою, бо завтра нове покоління шкільних парт теж обвішає себе символами  гурту.

Боб Ділан

Коли ви зі своїм чадом опинитеся в центрі міста, де товчуться «різні і всілякі», то напевне побачите хіпстера, обвішаного шаликами, одягненого в тугі штани і епатажні черевики. Нахиліться до дитини і прошепотіть: “Косить під Боба Ділана”. Далі повідомте, що саме він супроводжував у 1963-му році історичний для Сполучених  Штатів марш темношкірих за рівні права. То був лише один з проявів  бунтарської натури співака. Розкажіть обов’язково, що Боб починав з фолка  та еволюціонував до рокера. Багато фраз із його пісень стали крилатими. Нечувано як для хіпстера сцени Боб Ділан отримав Нобелівську премію в галузі літератури, на вручення якої, зрозуміло, не з’явився.

Оззі Осборн

Нове покоління може знати Осборна як персонажа численних реаліті-шоу, найупізнаваніше серед яких Muppet, де він співав разом з Міс Піггі, гламурною свинкою, що претендувала на лідерство у своєму телетеатрі. А свій зірковий шлях Осборн  починав у гурті, який називають хрещеним батьком важкого металу, в самобутньому  Black Sabbath. Із «заниженими» гітарами і «смурними» текстами гурт можна вважати і дядьком ґранжа — одного з різновидів альтернативного року.

Queen

Всі успішні гурти поділяються на дві категорії: одні змогли прорватися у самісіньку круговерть мейнстріму, а інші – просто талановиті. «Квіни» зробили перше, але були й серед других. Чи не єдиний гурт блідолицих, який лідирував у радіоефірах серед темношкірої американської аудиторії. Зокрема, з фантастичною «We will rock you”.  Буквально, «ми заграємо тебе». Двохвилинна композиція, що складається лише з барабанного ритму, плескань у долоні і невибагливого гітарного соло, стала рок-гімном усіх часів і стилів.

The White Stripes

Для успішного знайомства із колективом,  слід вдатися до відеоматеріалів, де ваш нащадок побачить лего-персонажів у кліпах, строкаті біло-червоні кольори на сцені, а почує тексти про дружбу та інді-рокові музичні звороти. Вам майже нічого не доведеться пояснювати. Підліток просто закохається в солодку парочку Мегі і Джека. Але якщо взяти сина чи доню на концерт Джека Вайта, колишнього лідера і засновника гурту, дитина лише впевниться у своєму уподобанні.

AC/DC

Можливо, ваша дитина вже й знайома з гуртом AC/DC завдяки американській комедії “Школа року”? Колектив зазвичай легко завойовує юні серця. Чистий рок зі щільними акордами сприймається легко, наче купка заварних тістечок для любителя солодкого. Композиції гурту найпростіші для сприйняття, але їх потрібно добирати:  англійські сленгові вислови не для підліткового віку.

Bon Jovi

У лунапарку, аквапарку чи на спортивній події, коли ваше чадо вперше почує гурт Bon Jovi, воно вже на другому приспіві відомої пісні-визитівки підспівуватиме “WhoooHo! Living on a prayer!” Вічна юність, легкі слова, мільйонні продажі — це ми і вкладаємо в термін “рок-зірка”. Бон Джові незмінний лідер гурту свого імені і єдиний, хто лишився у його стартовому складі.На домашньому уроці музики не забудьте зазначити, що «Бон Джові» засновник мелодійного хард-хеві стилю.

The Cure

Якщо ви в розмові з іншими батьками згадаєте The Cure, то, швидше за все, почуєте щось на кшталт: “Я не хочу, щоб моя дитина перетворилася на депресивного гота-інтроверта”. Але незмінний фронтмен гурту Роберт Сміт має у доробку більше світлих і щасливих пісень, аніж похмурих. А його імідж все ж привабливіший за кеди й краватки від інді-анорексиків. Та й згадайте натхненного Смітом Віктора Цоя, чия сценічна понурість не заважала вам, підлітку, набиратися здорових сил із його пісень.

R.E.M.

«Нірвана» ніколи не досягла б успіху в 90-х роках, якби трампліном для неї не став  R.E.M., досить популярний у попереднє десятиліття. Один із перших альтернативних і так званих коледжних гуртів, що вирвався з андеграунду. Коли, наче крізь прорвану греблю, пізніше хлинула альтернативна музика, гурт уже був важковаговиком. Але хлопці не піддалися спокусі слави і попси, а продовжували свій рок, закликаючи молодь до небайдужості. І донині в піснях гурту відчутні мотиви охорони довкілля і прав людини.

Rolling Stones

Чому Rolling Stones? Не тільки тому, що це один з найвеличніших гуртів усіх часів і стилів. І не тому, що він став невичерпним джерелом енергії. Перш за все тому, що ваша дитина і сьогодні може побачити на сцені тих, хто півстоліття тому увірвався у перший ешелон рок-н-ролу. А знайомитися з гуртом можна через Кіта Річардса: “Це ж той дідусь, що грав батька твого улюбленого Джека Горобця в “Піратах Карибського моря!”.

Бадді Холлі

Бадді Холлі залишив неймовірно глибокий слід як для свого закороткого життя. По-перше,  він перетворив темні окуляри з побутового атрибуту на рок-зірковий аксесуар. По-друге, був першим, хто використав у студії прийом накладання на перший запис другого власного голосу (те, без чого зараз не записують жоден новий альбом). І, зрештою,  він надихнув чотирьох підлітків з Ліверпуля об’єднатися у гурт, що став символом  нової ери молодіжної музики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company