23 КНИЖКИ 23-го ФОРУМУ

На церемонії відкриття 23-го Львівського форуму видавців традиційно було оголошено найкращі книжки. Символічно, але їх теж  23.

Втім Гран-прі форуму цього року не отримає жодне видання.  На думку видіння Zaxid.net, відсутність достатньої кількості голосів членів журі  на користь однієї книжки засвідчує не про брак твору, гідного перемоги а про те, що «тут скоріше у журі «розбіглись очі». Таким чином, повторлилася ситуація  2012 року. Тоді також багато видань набрало однакову кількість голосів.

Отже, 23 найкращі книжки 23-го Форуму видавців:

«Франко від А до Я»

Видавництво Старого Лева видало абетку-енциклопедію про Івана Франка для дітей. Візуальна складова книжки – заслуга творчої майстерні «Аґрафка» (Романа Романишин, Андрій Лесів). Текстова – Богдану та Наталі Тихолозам. У кожній букві цієї абетки заховано епізод  із життя Івана Франка.

Павло Ґранкін, Христина Харчук. Комплект з 2-х книг з картами «Каналізація міста Львова від початку XV ст. до  1939 р.» та «Водогін міста Львова від початку XV ст. до  1939 р.»
Видавництво «Аверс». Книжка знайомить читача з формуванням каналізаційної системи у місті Львові. Текст видання доповнює багатий ілюстративний матеріал, віднайдений в архівах, музеях, бібліотеках та приватних колекціях нашого міста.

Ярина ВИННИЦЬКА«Скриня. Речі сили»
Видавництво Старого Лева. Арт-бук «Скриня. Речі Сили» – це спроба систематизувати те, з чого колись складався світ наших бабусь і що невблаганно зникає з нашого життя, наче міфічна Атлантида.

Ренс БОД«Забуті науки»
Видавництво Жупанського. Ренс Бод, професор інформаційних та наукових гуманітарних наук в Амстердамському університеті створив першу доступну оглядову історію гуманітарних наук з моменту їхнього зародження (бл. 600 року до н. е.) і аж до початку XXI століття.

Луцій Анней СЕНЕКА«Діалоги»
Луцій Анней Сенека. «Діалоги» у перекладі Андрія Содомори. Видавництво «Апріорі». Це перша збірка українською мовою філософських «Діалогів» видатного римського мислителя-стоїка. Сенека радить, у який спосіб за умов моральної кризи споживацького суспільства протистояти знеособленню, осягнути душевний спокій, а отже – і  щастя.

Франсуаза БАРБАЛЛЬ. «Як розмовляти з дітьми про мистецтво ХХ століття»
Видавництво Старого Лева. Авторка пропонує ознайомитися з творчістю сучасних художників, по-справжньому зрозуміти й полюбити мистецтво, яке може здаватися найскладнішим для розуміння.

Ukraine. The best
Видавництво «Атлант ЮЕмСI», організатор Сultprostir.ua. Культура – це, перш за все, особистості. Нині, коли деформуються старі зв’язки і народжуються нові, вкрай важливо, щоб такі українці були на очах в України та світу. Ukraine. The Best – не рейтинг. На сторінках книжки – 123 постатi, від А до Я.

Грицько ЧУБАЙ«Марія»
Видавництво «Кол»о. Арт-бук на основі однойменної поеми українського поета Григорія Чубая. Книгу створили художники Марія та Володимир Гавриш із творчої майстерні «Ліспроріс». На думку фахівців, поема «Марія» – один із найкращих торів поета.

Олександра та Даніель МІЗЕЛІНСЬКІ«Під землею. Під водою»
Видавництво Старого Лева. Ця книжка-«перевертайка» відкриє таємниці підземного та підводного світів.

Оксана ГУДЗЯК (автор ідеї). «Переслідувані за правду»
Видавництво УКУ. Альбом «Переслідувані за Правду» через світлини, документи, спогади, уривки зі свідчень очевидців розкриває трагічну, але водночас героїчну історію українських греко-католиків у ХХ ст.

Дарон АДЖЕМОГЛУ, Джеймс РОБІНСОН. «Чому нації занепадають»
Видавництво «Наш Формат». «Чому нації занепадають» – не просто бестселер New York Times та Wall Street Journal, а одна з найкращих книжок 2015 року за версією Марка Цукерберга та входить у список mustread-літератури Білла Ґейтса. У 2012-му році книжка ввійшла в короткий список премії Financial Times Business Book of the Year. Ґрунтуючись на п’ятнадцятирічних дослідженнях у галузях історії, політології та економіки, автори легко і доступно пояснюють, чому економічний успіх держав не залежить від культури, клімату чи географічного положення.

Тетяна ФІЛЕВСЬКА«Казимир Малевич. Київський період 1928-1930»
Видавництво «Родовід». Наприкінці 2015 року мистецький світ облетіла надзвичайна новина – в Києві віднайдені нові тексти Казимира Малевича та документи, що стосуються його викладання в КХІ. До книжки увійшли ці матеріали, мистецькі твори Казимира Малевича з його персональної виставки 1930 року, листи з Києва і до київських адресатів, статті Малевича в «Новій ґенерації», «Альманаху-авангард» та інші документи, пов’язані з київськими проектами мистця.

«Антологія української поезії ХХ століття»
Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». До антології увійшли знакові твори найпомітніших українських поетів ХХ століття, народжених до 1950 року, – від Тичини до Лишеги та Кичинського.

Тарас ЛЮТИЙ«Ніцше. Самоперевершення»
Видавництво «Темпора». Дослідження присвячене вивченню біографії та філософської спадщини Фрідріха Ніцше. Монографія є спробою охопити загальну тематику і простежити трансформацію поглядів німецького філософа.

Джозеф ГІЛЛ«Флорентійський собор»
Видавництво УКУ. Праця британського вченого-єзуїта, багатолітнього професора Папського східного інституту о. Джозефа Ґілла присвячена одній з ключових подій европейської історії XV ст. – вселенському соборові, що відбувався у Феррарі, Флоренції та Римі в 1438-1445 роках, й укладеній на ньому «Флорентійській унії» між Римом і Константинополем.

Тарас ПРОКОПИШИН,  Володимир БЄГЛОВ. «theUKRAINIANS II: історії успіху»
Видавництво Старого Лева. У другій книжці зібрано 20 мотивуючих розмов, опублікованих в онлайн-журналі про українців, ініціативу та відповідальність.

Кен РОБІНСОН. «Школа майбутнього. Революція у вашій школі», що назавжди змінить освіту»
Видавництво «Літопис». У «Школі майбутнього» відомий експерт у галузі освіти сер Кен Робінсон пропонує шляхи розв’язання критичної проблеми, що постала перед сучасним світом: як змінити недосконалу освітню систему.

Григорій ФАЛЬКОВИЧ«Шалахмонеси. Вірші для дітей»
Видавництво «Дух і літера». Це унікальне видання має дивовижну, майже двадцятирічну історію. Вірші Григорій Фалькович написав ще на початку незалежності України. Тоді ж взявся до роботи художник Пінхас (Павло) Фішель. Самобутній Всесвіт «Шалахмонесів» створювався ним більш ніж п’ять років.

Богдан ВОЛОШИН«Політ золотої мушки»
Видавництво Старого Лева.  Нова весела книжка Богдана Волошина детально знайомить читача з вигаданими, чи то пак легендарними, галицьким містечком Бурачковичами та сусіднім селом Лопушною.

Іван ФРАНКО «Коли ще звірі говорили»
Видавництва Старого Лева. «Коли ще звірі  говорили» – казки класика української літератури Івана Франка, відомі не одному поколінню читачів. Книжку проілюструвала Валерія Соколова.

«Алла Горська. Душа українського шістдесятництва»
Упорядник: Людмила Огнєва. Вдавництво « Смолоскип». Збірку  укладено за пропозицією Вячеслава Чорновола. Як і пропонував В. Чорновіл, до сюди ввійшли: епістолярна спадщина художниці 1949-1970-х рр.; заяви, скарги та звернення Алли Горської до влади; нотатки про мистецтво; щоденник; зошит А. Горської з вправами та диктантами з української мови; образотворчі, прозові і поетичні твори, пов’язані з А. Горською чи їй присвячені тощо.

Андрій ДАХНІЙ«Нариси історії західної філософії ХІХ–ХХ ст.»
Видавничий центр ЛНУ. У навчальному посібнику зібрано та систематизовано ідеї, вчення, концепції, характерні для провідних напрямів посткласичного періоду західної (передовсім європейської) філософії.

Ірина ІВАНКОВИЧ, «Сидячи на санях…», «Патріярх Йосиф Сліпий і красне письменство»
Видавництво «Артос» (Фундація «Андрей»). Антологія літературних творів, присвячених патріархові Йосифу Сліпому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company