А трипільці – ще й ливарники!..

Трипільську ливарню, якій близько 6 тисяч років, відкопали у Кам’янці-Подільському. Археологічна знахідка цілком змінює уявлення про спосіб життя та господарство носіїв знаменитої культури, яку доти вважали суто хліборобською.

«Це перша знайдена ливарня в історії трипільської культури, – розповідає газеті “Експрес” Дмитро Черновол, науковий співробітник Інституту археології НАНУ. – Виявили її у середмісті на території Польського ринку. Трипільські шари залягають на глибині 1 метр 75 сантиметрів. Над ними є досить потужний шар чистого ґрунту, без домішок інших культур. Тому ми впевнені, що ливарня належить саме до трипільської культури, а не до епохи Середньовіччя, наприклад.

Ми знайшли кілька десятків мідних фрагментів, є також мідні пластинки й деталі виробів із дроту. Це змінює уявлення про господарство племен. Раніше вважалося, що вони везли готові вироби з балканського регіону або купували заготовки й кували самі. Тепер достеменно відомо, що трипільці вміли переплавляли мідну руду.

Із міді вони виготовляли прикраси, робили гачки для риболовлі, ножі, сокири та стержні, за допомогою яких виготовляли різноманітні знаряддя праці з кременю».

Дослідження у Кам’янці-Подільському тривають: археологи налаштовані на нові відкриття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company