Аграрний євродоробок

З 1 січня 2016 року почала діяти Зона вільної торгівлі між Україною і ЄС у двосторонньому порядку. А економічна частина Угоди чинна з квітня 2014 року. Як за цей період змінився стан використання квот, підсумували в Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

2016 року Україна повністю закрила квоти на безмитний експорт до ЄС меду, цукру, круп та борошна, солоду та пшеничної клейковини, оброблених томатів, виноградного і яблучного соку (на 99,8%), груп зернових: пшеницю, овес, кукурудзу і ячмінь (на 99,8%)) та основну квоту для м’яса птиці.

Натомість, за підсумками 2016 року країни ЄС повністю вибрали квоти на безмитний експорт м’яса птиці та її напівфабрикатів; цукру – 68,4% квоти; свинини – 26,4%; м’яса птиці – 0,23% додаткової квоти; свинини – 0,11% додаткової квоти,

Українські виробники нарощують поставки тваринницької продукції з доданою вартістю. Так минулого року почали використовувати квоти на безмитний експорт обробленої продукції з молочних вершків (використано 24,4% квоти), сухого молока (30%), масла (46%). А ось квоту на оброблену продукцію із зернових торік було використано лише на 2,7%, на гриби – всього-на всього на 0,1%.

Як зазначають експерти Асоціації, збільшення обсягів і темпів закриття квот разом із нарощенням обсягів експорту до Європи у 2016 році свідчить про пожвавлення попиту на українську продукцію у країнах ЄС. Зокрема, станом на 17 січня 2017 року Україна вже закрила квоту на безмитний експорт меду, 78% квоти на виноградний і яблучний соки, 66% – на цукор, 59% – на пшеницю і 25% – на м’ясо птиці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company