АКАДЕМІЧНІ СТИПЕНДІЇ – ЗА РЕЙТИНГОМ

Кабінет міністрів України затвердив виплату академічних стипендій студентам ВНЗ на підставі рейтингу.

Як зазначив перший заступник міністра освіти і науки Володимир Ковтунець, розмір мінімальної стипендії становитиме 1100 грн., підвищеної – 1600 грн. Для важливих спеціальностей (вчителі математики, інформатики, природничих наук, деяких інженерних спеціальностей (гірнича і нафтогазова справа) розміри стипендій становитимуть – 1400 грн., а підвищена – 2360 грн. За словами Володимира Ковтунця, основою для формування рейтингу буде успішність студентів, хоча матимуть уплив й інші фактори.

Перший заступник міністра освіти і науки також озвучив ідею, що згодом у цю систему можна буде ввести принцип «позитивної дискримінації» щодо студентів з інвалідністю, щоб надати їм додаткові бали для посідання вищих місць у рейтингу і таким чином збільшити шанси на отримання академічних стипендій.

Рішення прийнято «з умовою подальшого доопрацювання із зацікавленими відомствами».

Довідково. З 2017 року стипендію матимуть не всі студенти, які отримали за сесію середній бал «чотири», а ті, хто посів вищі місця у рейтингу, складеному вишами. Стипендіальний фонд у Бюджеті-2017 –  майже 6 млрд. грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company