«Академіка Вернадського» жде онова

Вперше українську антарктичну станцію «Академік Вернадський» масштабно модернізують. Як повідомляє в Facebook Національний антарктичний науковий центр, Україна не має наміру скорочувати обсяг робіт навіть попри карантинні обмеження.

Тому до Південного полюса вирушила чергова сезонна група полярників, в якій окрім науковців – інженерно-технічні працівники. Саме вони оновлять значну частину систем життєзабезпечення станції, замінять дизельне господарство, встановлять нові опори ліній електропередач, модернізують систему опалення та відремонтують причал. А науковці вивчатимуть, яким чином морські та наземні екосистеми реагують на зміни клімату, встановлять спеціальне програмне забезпечення, для того щоб аналізувати дані про концентрацію озону на станції та стан озонової діри.

«Сезонний загін має дістатися Антарктиди до середини лютого. Зараз вони на шляху до Стамбула, звідки заплановано переліт через Бразилію до Чилі. Там команда має пройти обов’язковий двотижневий карантин, після якого морем вирушить на станцію», – йдеться у повідомленні Національного антарктичного наукового центру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company