Андрій Кокотюха про «Червоного» і Зелен…ського

Ми стрілися випадково, в одній зі столичних бібліотек для дітей. Читач і знаний  в Україні письменник Андрій Кокотюха, автор захопливих детективів, історичних, політичних романів. Утім розмова наша, на яку він погодився, одразу ж вийшла за рамки дитячої літератури.

Пане Андрію, Вас неодноразово звинувачували у так званих літературних «заказухах». Особливо багато розмов і суперечок точилося довкола Вашої книжки про Юлію Тимошенко.

– То була справді «заказушна» книжка, адже на час її написання «мудрий» український нарід був настільки мудрим, що мої детективи тисячним тиражем розходилися за довгі два-три роки, а цю книжку з портретом Тимошенко на обкладинці можна було продати за тиждень… Таким чином саме українські читачі були моїми замовниками. Добре, що відтоді вони порозумнішали і більше на таке не ведуться. Але зараз інша суспільна «заказуха» –  історичні романи.

– І Ви відгукнулися «Червоним»… Але чи сподівалися, що цей роман піде аж так далеко, на екран?   

– А я все пишу з прицілом на екран. Я, звісно, у в’язниці не сидів, але навчався у 80-ті роки минулого століття, будував «розвинутий соціалізм», жив у часи горбачовської перебудови, коли повідкривалися архіви… Проте тільки років з 10 тому почав писати про те, що у совєцьких таборах були, виявляється, повстання, і ті повстання піднімали переважно українці. Усі великі повстання піднімали декілька груп людей: українські націоналісти, латвійці, естонці.

Порівнюючи касові збори «Червоного» та комедії «Я, Ти, Він, Вона» Зеленського, схиляєшся до висновку, що українці зараз більше схильні сміятися, ніж думати…

– Не доречно і не виправдано порівнювати такі жанри. Комедія та історичний роман – це як плавець і боксер. Не варто рівняти. Комедія не схожа одна на одну. Зеленський зараз у всіх на слуху, і якщо надрукувати його портрет на порожній бляшанці, то вона умить розійдеться по руках. У нього феноменальна впізнаваність. Комедії знімає не тільки «95 Квартал». Але комедії з Притулою чомусь не окуповуються. Комедії з Дзідзьо нібито окупаються, але це малобюджетні проекти. Та якби там не було Зеленського, фільм зібрав би ще менше коштів. Дивна закономірність, але вона є така, яка є…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company