АНГЛІЙСЬКА – У ГОЛОВАХ, РОСІЙСЬКА – У ХВОСТІ

Більше половини опитаних громадян України вважають російську мову іноземною. А понад 80% респондентів назвали англійську найнеобхіднішою серед іноземних мов. Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у травні 2021 року.

Також серед пріоритетних іноземних мов 13,7% опитаних назвали французьку, 13,6% – іспанську, 11,1% – польську, 9,6% – російську, 6,5% – китайську, 6,3% – португальську, 2,4% – арабську. Не визначилися з відповіддю 6,3% опитаних.

Респондентів запитали і про те, яку іноземну мову, на їхню думку, слід обов’язково вивчати до середнього рівня (intermediate) в українських школах. 86,4% опитаних віддали перевагу тій-таки англійській. 19,4% опитаних українців назвали такою німецьку, 14% – французьку. Всі інші мови, зокрема і російську, обов’язковими для вивчення вважають менше 10% респондентів. Не визначилися з відповіддю 9,9% опитаних.

Дослідження проводилося методом CATI (телефонні інтерв’ю за чітко структурованою анкетою за допомогою інтелектуальних систем). Загалом опитано 1200 респондентів на всій території України, за винятком окупованих регіонів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company