ANTARES: СТАРТ ПО-УКРАЇНСЬКИ

Те, що Україна спроможна експортувати не лише необроблену деревину – ліс-кругляк, (а цього ж так настійно вимагають від нас деякі «єврокомісари»!), наочно довів успішний старт ракети-носія Antares OA5.

18 жовтня о 02:45 за київським часом ракета з українським першим ступенем успішно стартувала із Середньоатлантичного регіонального космопорту на острові Волопс, штат Вірджинія (США) та вивела на орбіту американський вантажний корабель Cygnus.

Він пробуде на орбіті тиждень, потім, стикується з Міжнародною космічною станцією. На його борту 2,3 т вантажу: вода, продовольство, витратні матеріали, наукова апаратуру.

Головним розробником ракети-носія Antares є корпорація Orbital Science Corporation (США). Проте апарат створюється в рамках міжнародної кооперації підприємств, зокрема, й українських: основну конструкцію першого ступеня ракети розроблено Конструкторським бюро «Південне», виготовлено «Південним машинобудівним заводом ім. О. М. Макарова» спільно з підприємствами «Хартрон-АРКОС» (Харків), «Київприлад» (Київ), «Хартрон-ЮКОМ» (Запоріжжя), а також «ЧЕЗАРА» та «РАПІД» (Чернігів).

Як зазначив посол України в США Валерій Чалий, який спостерігав за стартом ракети на космодромі, ця непересічна подія свідчить про поглиблення співробітництва між США та Україною у сфері космосу, а також про необхідність займати в цій галузі відкриті ніші, які звільняє Росія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company