Антидепресанти «Дня»  

«Фото Синтез» –  так назвали уже Дев’ятнадцяту міжнародну виставку світлин її організатори – журналісти всеукраїнської газети «День». У столичній галереї мистецтв «Лавра» цього разу виставлено 350 фоторобіт, які без перебільшення можна назвати вершинами фотожурналістики. За тиждень експозиція помандрує і до інших українських міст. 

Будні прифронтових містечок, реабілітація бійців, робота волонтерів, політичні дебати, мирні вулиці, кохання, радість материнства і вона – кривава, жорстока, безжальна війна. Кожна фотографія – новела, а вся експозиція – безпристрасний і глибоко емоційний літопис нашого життя.     

Валентин Наливайченко, екс-голова СБУ,  поділився першими враженнями: «…Для мене ця виставка  мозаїка, якою по суті і є Україна. Тут і політики, і військові, журналісти, громадські активісти та багато-багато інших людейСаме тут правдива Україна! Порівняно з попередніми виставками на цьогорічній чітко видно всю країну,  зранену війною,  помітна скрута  багатьох громадян, людей з особливими потребами…»  

«Все буде добре… На жаль, без мене»
(Олег Димка, позивний «Єгер» 24.10.1974 – 06.09.2017)
Автор: Інна 
Оскольська  (м. Київ) 

Головний редактор газети «День» Лариса Івшина коментує: цей  проект було створено заради підняття загального рівня культури нашого суспільства, а не лише читачів газети. Тому й  вирішили, що виставка стане «мандрівною». Влада, на думку головної редакторки,  хибує протягом багатьох років на одне: не розвивається культурно сама і мало переймається культурним розвитком громадян. І незважаючи те, що на багатьох роботах – трагічні миті, що фотомитці зафіксували численні проблеми сьогодення, виставка наповнює відчуттями світлого і доброго. «Це антидепресанти від нашої газети усім українцям», – запевняє Лариса Івшина. 

Про увагу до газети,  до самої фотовиставки, яка вже у багатьох регіонах стала очікуваною, свідчить  Анна Домбровська, російська журналістка та українська волонтерка. Дише за один день вона розвезла прифронтовими дорогами від Мар’янки  до Торецька і віддала із рук в руки 14 тис. примірників газети. Анна збирає гроші на закупівлю свіжих номерів і знову розповсюджує тисячні наклади. Так «День» розпочинає новий день в історії українського Донбасу.  І зауважимо, що  90 відсотків переказаних  коштів на газету – в рублях, з Росії.   

Анна Домбровська: «Зустрічайте новий день!»  

На запитання «Як зробити  успішний кадр?» відомий фотолітописець України Олександр Клименко, учасник і лауреат багатьох виставок, відповів жартома: «На фотоапараті є така таємна кнопка «шедевр», і коли її натискаєш – виходить неймовірно гарне фото. Правда, не кожен початківець ту кнопку знаходить». А якщо серйозно, то зі слів фотожурналіста,  успіх приносить робота: чим більше знімаєш – тим кращими виходять фотознімки.  

Олександр Клименко – військовий журналіст і фотограф 

Фотовернісаж «Дня» став чудовим наочним приклад того, що успіх приходить до наполегливих. Минулорічний переможець Олексій Фурман, котрий отримав гран-прі за серію робіт «Життя після поранення», майже десять років тому вже був лауреатом у дитячій номінації виставки. 

На виставці проходить таємне голосування: крім професійного журі і спонсорів, найкращу роботу визначають і глядачі. Приходьте і проголосуйте за те, що впаде в око, сколихне думку, ляже на ваше серце.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company