Аргументом проти страху

Що спільного між президентом, лікарем, учителем? Насправді – багато, але чи не найпосутнішим є емоції, зокрема страх. Страх, якого хочемо, але часто-густо не можемо позбутися, який паралізує волю, пригнічує і дратує… Саме про ці емоції йдеться в книжкі Брендона Вебба та Джона Девіда Манна «Приборкуючи страх», український переклад якої вже надійшов до книжкових крамниць.

Брендон Вебб – генеральний директор компанії «Hurricane Group, Inc.», а раніше служив офіцером у Військово-морських силах США, учасник бойових дій на Близькому Сході та в Афганістані. Якраз військове життя і є підґрунтям його розмірковувань та узагальнень небезпеки і страху.  І цей досвід справді унікальний, вартий пильної уваги.  Вебб переконаний: немає цілковито  безстрашних людей, навіть людина, вишколена діяти в екстремальних умовах, може за певних обставин злякатися чогось аж геть не страшного чи небезпечного.

Автори книжки означують 5 кроків, що допоможуть подолати страх, щоб той не заважав нам жити. І кожен цей крок обґрунтовують своїм-таки життєвим набутком –  історіями про перебування в екстремальних ситуаціях. Разом з героями читач має усвідомити, що страх – лише необ’єктивна ілюзія, спотворена реальність. Наш мозок таким чином намагається захистити нас, але водночас – обманює. Трапляється так, пишуть автори, що ми не можемо досягнути мети. І от ми у відчаї, звинувачуємо увесь світ. А вихід простий: треба заплющити очі на свої страхи.

Для мене ця книжка стала справжнім одкровенням і відкриттям. Найголовніше, що зрозуміла, прочитавши її:  цілковито позбавитися страху неможливо. Ти або знаєш, як з ним жити і тримати на короткому паску, або обираєш легший шлях – утечу. Зазвичай наші страхи вигадані. Це те, на чому особливо акцентують читацьку увагу автори книжки. І переконують: коли говоримо про страх, ведемо мову здебільшого не про нього, а про нас самих.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company