Австрійське кіно до київської кави

Дев’ятий рік поспіль у Києві проходить «Тиждень австрійського кіно». Фестиваль збирає глядацькі аншлаги. Цього разу австрійські кіномитці привезли в українську столицю 4 повнометражних фільми і традиційну багату колекцію короткометражних стрічок від спілки мультимедійних мистецтв ARS ELECTRONICA.

Відкривала фестиваль історична кінотрагікомедія відомого режисера Ніколауса Лейтнера «Мій друг Зигмунд Фройд», створена за мотивами бестселера Роберта Сіталера «Продавець тютюну». Йдеться про Відень часів нацистської окупації. Головний герой страждає від першого нещасливого кохання, а допомагає йому пережити цей біль світило психіатрії та неврології Зигмунд Фройд.

Фільм Лейтнера отримав 4 номінації на премію Austrian Film Award: за кращі ролі другого плану, музичний супровід та костюми.

А в документальному фільмі «За лаштунками Віденської опери» відтворено вражаючу енергію повсякденної рутини за лаштунками всесвітньо відомого оперного театру. Адже маємо дивовижний факт: Віденська опера закривається лише двічі на рік (два вихідні на цілісінький рік!) і продає на свої вистави 99% квитків.

Кінодрама «Земля під моїми ногами» – це історія взаємин молодої та успішної бізнеследі і її старшої сестри, котра намагалась вчинити самогубство. Свій фільм режисер Марі Кройцер представляв на Берлінському кінофестивалі, картина отримала сім номінацій на Austrian Film Award, а також премію за кращу жіночу роль другого плану.

Організатори фестивалю подбали і про любителів сімейного перегляду. Для них демонстрували пригодницький фільм «Як я навчився бути дитиною» спільного виробництва Австрії і Німеччини. Головний герой – виходець з дивакуватої сім’ї кондитерських магнатів, хлопець з чудовим вічуттям гумору та вражаючою уявою. Батько, жорстокий тиран і цинік, віддає його до коледжу. А що з того вийшло – треба бачити. Фільм відзначений номінаціями і премією Austrian Film Award за кращі костюми.

Не залишила байдужими відвідувачів фестивалю і збірка короткометражних австрійських фільмів: серія анімаційних стрічок, відеоарт, документальні та ігрові фільми.

Організували цьогорічне свято австрійського кіно з ароматом київської кави Австрійський культурний форум у Києві і компанія «Арт хаус Трафік». А зали для перегляду надав кінотеатр «Жовтень». Фільми демонструвалися мовою оригіналу з українськими субтитрами. А господарі подбали про дотримання рекомендацій МОЗ щодо проведення масових культурних заходів під час карантину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company