«Багряний хрест». Ветеранська подяка небайдужим

Тепер ветерани мають свою власну нагороду – «Багряний хрест». З нагоди його презентації в агенції «Укрінформ» навіть скликали спеціальну пресконференцію. Як зазначив ініціатор створення відзнаки, ветеран російсько-української війни, представник команди «Простір можливостей» Антон Колумбет, так ветеранська спільнота віддячуватиме всім небайдужим до долі рідної країни, її захисників – лікарям, представникам державних структур, громадський організацій, волонтерам – за внесок у покращення соціального захисту учасників бойових дій.

«Багряний хрест» створено і за активної підтримки виконавчої влади – в особі її органу «Українського інституту національної пам’яті». Відзнаку вручатимуть щорічно. Організатори обіцяють широке громадське обговорення кандидатур на цю нагороду. Антон Колумбет назвав три структури, які безпосередньо опікуватимуться «Багряним хрестом»: наглядову і ветеранську ради та оргкомітет. Наглядова рада обиратиме або затверджуватиме переможців у разі електронних голосувань. Ветеранська рада погоджуватиме перелік номінацій та пильнуватиме за дотриманням духу і букви положення про відзнаку. А члени оргкомітету вирішуватимуть технічні питання.

Представник наглядової ради Оксана Коляда запевнила: у раді – беззаперечні авторитети суспільства, і хоча робота ще тільки починається, вже найближчим часом запрацює портал і сайт нагороди, куди можна направляти пропозиції про кандидатів на нагороду.

Військова волонтерка та представниця Міжнародного фонду «Відродження» Ольга Гальченко наголосила: серед нинішнього засилля фейкових нагород важливо, аби «Багряний хрест» був реальною відзнакою поваги та подяки за реальні дії. На її думку, відзнака має стати «місточком» між ветеранами та громадськістю.

Перші «Багряні хрести» вручать 8 жовтня 2021 року в Маріуполі, під час Всеукраїнського заходу «Діалог: ветерани-громада», на якому обговорюватимуть важливі пункти житлової програми, питання муніципальної безпеки, територіальної оборони, медичних гарантій, підтримки ветеранського бізнесу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company