БАЛ СВЯТОЇ СПРАВИ

У Міжнародний день студентства Київський університет імені  Бориса Грінченка провів Благодійний бал. У самісінькому центрі столиці, в Колонній залі Київради. Просторий майданчик та балкон заполонили молоді і поважні грінченківці, прийшло чимало запрошених друзів університету, шанованих гостей. Юні барабанщиці та ліцеїсти у білих одностроях зустрічали кожного гостя під звуки врочистого маршу.

– Бал починається! –  проголошує танцмейстер дійства,  народний артист України, професор Грінченкового університету Григорій Чапкіс.

Власне, вальсування стало продовженням студентського вечора. А почався він із благородної справи – збору коштів для двох тяжко хворих ровесниць: учениці коледжу Юрії та студентки університету третьокурсниці Анни. Організував цю акцію Благодійний фонд сприяння розвитку освіти імені Бориса Грінченка разом зі студентами та викладачами Інституту мистецтв. На благодійний аукціон виставили студентські  художні вироби, а також дипломні роботи випускників минулих років. Першою отримала своїх власників картина «Карпатські барви».

– Полотно написане олійними фарбами з використанням рельєфної пасти, що додає йому реалістичності і фактурності, – пояснює одна з організаторів аукціону, викладач кафедри образотворчого мистецтва Анна Гунька.  Картину оцінили у дві тисячі гривень.

– Наші викладачі хотіли б придбати цю красу у складчину. Так допоможемо не лише тяжкохворим студенткам, а й підтримаємо наших талановитих студентів і випускників. А от місця для картини ще не підібрали, – говорить декан факультету фізкультури, здоров’я і спорту Георгій Лопатенко.

37429Придбав студентський  витвір і ректор університету Віктор Огнев’юк.

– Цю керамічну композицію «Риби» виготовила четвертокурсниця Інституту Аліна Павлова, – пояснює Ярослав Білик, студент  VI курсу Інституту мистецтв. – Сподіваюся, твір класно впишеться в інтер’єр кабінету нашого Віктора Олександровича.  Звісно, найкраще «Риби» почувалися б десь біля акваріума.

Доки тривав бал, у картини «Карпатські барви» з’явився новий покупець – Київська міськрада. За це полотно  до благодійної скриньки поклали дві з половиною тисячі.

– Це ж аукціон, – розводить руками Анна Гунька. – Але аукціон благодійний, тож організатори подбають  про те, щоб усі, хто прицінювався до картини, пішли від нас не з порожніми  руками.

– Це перший студентський бал в Колонній залі Київради після Революції  Гідності, – сказав, вітаючи гостей, Віктор Огнев’юк. – І це для нас теж символічно: ми проводимо наш Благодійний бал не лише у Міжнародний день студентства, він проходить напередодні  річниці вікопомного Майдану Гідності, який зібрала українська молодь і куди своєю колонною також влилися студенти Грінченкового  університету.

37433Майже 24 тисячі гривень зібрали  учасники  студентського балу. Загалом на лікування двом студенткам з Благодійного фонду розвитку імені Бориса Грінченка надійде 40 тисяч гривень.

…Відгримів, відшумів студентський бал. Сьогодні він уже згадка. Але свята справа – неперебутна.