Берлінське Новоліття

Воно не може не хвилювати: неймовірно привабливе і геть не схоже на решту європейських міст. Тут усе пройняте духом свободи! І гадки не мала, що святкуватиму Новий Рік у берлінському вирі веселощів! Наче стікся світ на міську площу: океан люду – різноликого, багатонаціонального. Уже цей розмай веселих облич надавав події особливих барв і нестримно вабив. Часом було і страшно, зізнаюся. Над головою безперервно гримотіли і сичали салюти, під ногами тріскотіли петарди, вуха закладало… Але сама атмосфера святкового шалу і той емоційний заряд, яким наснажилася, безумовно, того вартували!

Якщо в інших містах Німеччини так масово відзначають лише на Різдво, то Берлін – виняток: Новоріччя тут святкують з неабияким розмахом. У ніч на
Neues Jahr середмістя німецької столиці забруднюється людськими потоками, спрямованими у серце Берліна до Бранденбурзьких воріт. А там музичні гурти, діджеї, знаменитий Countdown… І зворотний відлік часу до початку року, мить народження якого осяває небо гігантським феєрверком. Традиційних  поважних «домосидів» такий святкових шарварок може геть здивувати, шокувати і навіть дуже налякати. Але це шалений новорічний Берлін – і на те нема ради.

Враження, що берлінці не розсідаються за новорічними столами при їхніх німецьких олів’є, не чекають новорічних телепривітань з келихами шампані і не спішать чимдуж до кімнатної ялинки, шукаючи під нею подарунків. У новорічну ніч берлінці виходять у місто, гамірно заповнюючи бари та ресторани… Тому місця там завбачливо резервують заздалегідь, інколи за кілька місяців.

Уже звечора, прогулюючись центром Берліна та мимохідь зиркаючи у великі вікна ресторанів-барів, відчуваєш себе персонажем фільму «Назад в майбутнє». За одним вікном-вітриною – справжня атмосфера Гетсбі, за іншим –  андеграунд дев’яностих… Дійство зовсім не дитяче, а біля Бранденбурзьких воріт подекуди навіть небезпечно. Німці поведені на піротехніці, тому вибухи петард стрясають вулиці задовго до кульмінації свята. І пильність тут аж ніяк не завадить. І, звісно ж, місця біля головної сцени треба займати за 5-6 годин до початку святкування, адже залежно від напливу людей вхід закривають сюди близько 22-ї години.

І ось воно, нарешті! «Drei!.. Zwei!.. Esns!.. Frohes Neues Jahr!» І небо сахається і вищає од галасливого тисячоголосого цунамі радості. І море алкоголю, і нескінченні феєрверки та святкування до ранку… А далі? Далі звичний до ідеального «орднунґу» Берлін ще декілька днів ретельно зачищатиме «відгомін Нового року».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company