Без брому і нафталіну

В Україні проходить перший фестиваль «Історія.UA. Без брому та нафталіну», на якому представлено книжки і фільми, інтерактивні ігри , мистецькі, музичні проекти. А ще розгорнуто дискусійні майданчики для істориків, письменників і журналістів про актуальне прочитання давнього, недавнього і сьогочасного. 

Фестиваль, який організували Український інститут національної пам’яті  та Держкіно, приурочено до 100-річчя Української революції  та 75-ої річниці створення Української повстанської армії. Його відкрила презентація дитячої настільної гри «Українська революція 1917-1921 років».

– Переконані, що, представивши рідну історію цікаво, зможемо привернути увагу  українців до нашого минулого, розповісти їм про те, що відбувалося насправді, – пояснив голова Інституту національної пам’яті  Володимир В’ятрович.

Організатори влаштували спеціальний показ фільмів «Останній бункер», «Червоний», «Українська революція», «Легіон», «Жива» та ін. Були і презентації щойно змонтованих картин, як наприклад,  фільму «Хроніки УПА» режисера Тараса Химича.

Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко зазначив, що українські кіномитці продовжують працювати над новими фільмами і про Українську революцію, і про збройну боротьбу проти загарбників.

– А ще ми вирішили зібрати на фестивалі не тільки сучасні стрічки, а й показати що було зроблено українськими кіномитцями за останні 26 років, – додав Пилип Іллєнко.

За дискусійними столами йшлося про сьогоднішні події в Україні і збройну агресію Росії, про те, що має увійти в нові підручники з історії.

– Але і художня історична література, якщо вона написана майстерно,  як завжди, приваблює читачів, – наголосив директор видавництва «Смолоскип» Ростислав Семків, відзначивши , що в останні роки  зацікавлення історичною тематикою особливо помітне серед молоді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company