Без віз – по цінний досвід

За час дії безвізу майже 100 тисяч українців скористалися біометричними паспортами для поїздок до Європи. Маємо і відмови, але їхня кількість мізерна – лише 50 за перший місяць. Отже, країни Європейського Союзу добре підготувалися до запровадження безвізового режиму. З цього і розпочалася наша розмова з представником з візових питань Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні паном Себастьяном ОРТНЕРОМ.

 Пане Ортнер, в інтернеті чимало  пояснень щодо безвізового режиму. Скажіть, будь ласка, де українці можуть отримати офіційну інформацію?

– Для цього створено спеціальний сайт «Відкрий Європу» (http://openeurope.in.ua/). Тут не лише офіційна інформація, а й відповіді  на ті запитання, які час від часу виникають у ваших громадян. Хочу звернути увагу, що перебувати закордоном відповідно до безвізового режиму дозволено максимум 90 днів, якщо ви їдете відвідати рідних або друзів, з туристичною метою або у питаннях бізнесу. Якщо ж виїжджаєте на навчання, на роботу чи для возз’єднання сім’ї, тобто на триваліший час, то правила безвізового режиму не діють: потрібно оформляти спеціальні візи.

– Як би Ви оцінили підготовку України до безвізового режиму?

– Україна виконала всі умови для отримання безвізу з Євросоюзом. Депутат Європарламенту від Німеччини, член Комітету в закордонних справах Міхаель Галлер заявив, що Україна виконала не тільки технічні, але й політичні зміни. За його словами, реформи втілюються, можливо, повільно, але причиною цього – бойові дії на Донбасі. Головною проблемою залишається «успішність» антикорупційних реформ: поки що мало помітних успіхів у нових антикорупційних органів, хоча подолання корупції було частиною безвізових умов для України.

Хочу також зазначити, що необхідні закони місяцями зволікалися у Верховній Раді, особливо антикорупційні. Найважливіші з них набрали чинності тільки в другій половині 2016 року. Якби за ці закони проголосували відразу, то була б реальна перспектива отримати  безвіз на рік-півтора раніше.

Чи є, на Вашу думку, приховані загрози для країн Європи від український безвізу?

– Звісно, певні ризики існують. Передовсім – можливість нелегальної еміграції, зокрема трудової, що пов’язано з низьким рівнем доходів українських громадян порівняно з європейськими сусідами. Але в Європі вважають, що Україна впорається і побоювання скептиків не справдяться. Сподіваюся, із закордонних поїздок українці повертатимуться додому з новими ідеями і бажанням щось змінити у власній державі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company