Без «язика», зате з мовою

В Національному університеті «Києво-Могилянська академія» заборонили вживати російську мову. Ухвалою 40 сесії Академічної конференції університету.

Як пояснив на своїй фейсбук-сторінці Геннадій Зубко, член наглядової ради НаУКМА, нові правила вимагає нова реальність, в яких сьогодні доводиться працювати українським вишам і всім закладам освіти. Він зазначив, що заборона вживати російську у стінах академії стосується і викладачів, і працівників, і студентів.

Це рішення викликало бурхливу реакцію в соціальних мережах. Багато користувачів підтримує його, є, втім, і такі, хто засуджує. Проте президент НаУКМА Сергій Квіт запевнив, що нікого за порушення не каратимуть і підслуховувати в коридорах теж не будуть. «Сенс не в покаранні, а в тому, щоб змінювати нашу внутрішню корпоративну культуру», – зазначив пан Квіт.