Більше ніж пісні

«Любов це так складно,.. – розповідає Кім Намджун, лідер найвідомішого південнокорейського музичного гурту BTS. –  У ній є щось, що занурює тебе у відчай або в депресію. У ній можуть бути сльози, смуток…  Я кажу не про любов до когось, а про любов перш за все до себе. Тому, якщо ви хочете любити інших, спочатку  повинні любити себе».

… Нелюбов до себе закрадається тихо. Це схоже на головний біль. Нам здається, що це тимчасово, лише один невдалий день, що все минеться. Але депресивний стан триває, і ми грузнемо в ньому, наче в болоті. Годі знайти в чомусь радість. Буденні речі, що були колись втіхою, тепер дратують.

Несподівано ловиш себе на тому, що живеш в уповільненій дії: дні перестають відрізнятися один від одного. Монотонна важкість заповнює думки і розтікається тілом. Здається, що ніколи знов не будеш щасливим. Віддаляєшся від друзів, рвеш взаємини. Соромишся речей, які здавалися колись такими важливими. Зрештою обираєш самотність у своїй, окремішній зоні комфорту, де ніхто не буде ні про що запитувати. Невдоволення собою з’їдає повільно, упосліджуючи твою особистість…

Аж раптом натрапляєш на дивовижну музику, від якої тане лід і ніби щось спалахує на обрії…

Любов до себе… заради інших

BTS, або Bangtan Sonyeondan в перекладі з корейської – «куленепробивні бойскаути». Розпочали свій шлях у далекому 2013 році, а 2020-го журнал «Тime» назвав їх артистами року.
Починали «повільно». Лише через три роки важкої праці, у 2016-му отримали «десан» – найпрестижнішу музичну нагороду Кореї. А вже з наступного року й досі вони – щорічні переможці Billboard Music Awards, у категорії «Top Social Artist». Їх запрошують на міжнародні конференції, шоу та виступи; разом із UNICEF вони створили проєкт «#EndViolence», cпрямований на захист молоді та подолання насилля.

«Неважливо хто ти, звідки родом, якого кольору твоя шкіра або твоя гендерна ідентичність. Висловлюйся», − з промови BTS на Асамблеї ООН.

В кампанії «Love Yourself», яку теж провів спільно з UNICEF, BTS звернувся до світових лідерів та своїх шанувальників:.«Давайте зробимо ще один крок. Ми навчились любити себе. Тому закликаємо всіх говорити, спілкуватися. Хочемо запитати вас: «Як вас звати?»

«Ми спільно створюємо ці рішення разом із молодими людьми. Підтримуючи їх, разом ми розробляємо та масштабуємо рішення, які відповідають цим потребам»,
виконавча директорка UNICEF Генрієта Х. Форе

З’явився триптих альбомів «Love Yourself», що вчить людей з різних куточків світу любити себе. Відповідаючи на запитання «Що зробили BTS з моїм ментальним здоров’ям?», дівчина з акаунтом «Рeachy dust» 17 квітня 2019 року поділилася відвертою розповіддю про свою депресію, спроби самогубства та зміни, які відбулися в її житті.

«Я потрапила у світ музики BTS. І відчула цілу епоху в альбомі «Найкрасивіший момент у житті». Тут так багато символів та мистецьких знахідок. Це вражає. Багато пісень мене просто втішали. «Moving On» звучала в моїй квартирі безупинно упродовж місяця. Відколи я втратила роботу в компанії (я нині фрилансер!)».

Все більше людей звертаються до пісень BTS, аби досягти душевного спокою та гармонії з власним «я». Любов до себе – цього ми вчимося все своє життя. Це, мабуть, одна з найважливіших наук.

Ви показали мені причину
Чому я повинен любити себе.
Моє дихання, шлях, яким я йду, це все відповідь для мене.
Вчорашній я, сьогоднішній, завтрашній…
Я навчився любити себе.
Все в собі до останньої частинки, без єдиного пропуску.
(З пісні «Answer: Love Myself»).

До свого дня народження у грудні 2020 року найстарший учасник гурту Кім Сокджин презентував пісню «Abyss», яку написав після емоційного вигорання.

«Якщо ви ясно розумієте, що можете впоратися зі своїм психічним здоров’ям, то це нормально − тримайте все при собі, − ділиться артист. − Якщо ви не можете подолати це самі, я думаю, добре було б відкритися комусь, адже поруч з вами може бути людина, яка знає, як вам допомогти».

Але все ж я залишився наодинці з самим собою,
Я не чую жодних звуків і лише ходжу по колу,
Я хочу опинитися замкненим
у похмурому місці
І я буду там,
Але сьогодні я знову поруч з тобою.
( З пісні «Abyss»).

Нещодавно BTS отримали нагороду «Top Duo/Group» на Billboard Music Awards, а альбом «Map of the Soul:7» став найбільш касовим альбомом 2020 року в Америці.

Таланти і прихильники

Як так трапилося, що семеро підлітків з маленького музичного агентства «Big Hit Entertaiment» стали відомими артистами не лише у себе на батьківщині, а й за її межами?

В інтерв’ю для документального фільму (з тих, що раз на рік можна побачити на екранах кінотеатрів усього світу) лідер групи зізнається: «Коли ми ще були стажерами, директор Бан Шихек сказав нам, що ми станемо найвідомішою групою в світі. Ми тоді сміялися…»

Щоб зрозуміти, чим саме «чіпляє» творчість BTS, варто почути думку ARMY. Саме так зветься фанбаза артистів, одна із найпотужніших у світі. Чого вартує хоч би й те, що до дня народження Намджуна зусиллями фанатів у столиці Південної Кореї Сеулі було висаджено… цілий ліс! Фани цієї групи не лише співають улюблені хіти, слухають їх і захоплюються, а й збирають гуманітарну допомогу, зокрема купують рис для дітей з бідних країн.

Я розшукала і поспілкувалася з Юлією Суровою, дівчиною, яка навчається в Україні на кореїста. Колись саме BTS запалили її цікавість до культури Кореї, надихнули вивчати мову, змінили життя.

– Юліє, що приваблює тебе у творчості BTS?

– Для мене вони ні з ким не порівнянні. В багатьох їхніх піснях закладено глибокий сенс. Згодом я почала цікавитись біографіями кожного з хлопців. Вони — моє натхнення, моя мотивація.

– Що змінилося у твоєму житті, відколи захопилась їхньою музикою?

– Почала вивчати корейську, зустріла багатьох цікавих людей, друзів. Тепер займаюся улюбленою справою, почуваюся у ній природно. І я щаслива.

– На твою думку, ким є BTS для Південної Кореї?

– Вважаю, що «Бантани» роблять щось надзвичайне для своєї країни. Вони пишуть рідною мовою пісні, і це їхній значний внесок у культуру Піденної Кореї. Завдяки їм стільки людей на планеті дізналися про цю країну, захопилися її культурою. Зрештою, почали вивчати мову, як я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company