БІЛЬШІСТЬ – ЗА ЄДИНУ ДЕРЖАВНУ МОВУ. УКРАЇНСЬКУ

66% громадян України вважає, що  українська мова має бути єдиною державною, а російська – вільно використовуватися. Такі дані соціологічного дослідження, проведеного з  29 травня по 3 червня 2019 року, оприлюднила група «Рейтинг», повідомляє Укрінформ.

21% опитаних виступає за те, щоб надати російській мові поряд з українською статус державної по всій Україні, ще 11% – за її офіційний статус, 2%  не змогли відповісти.

Найбільше тих, хто виступає за статусність російської мови, – серед мешканців Сходу (46% –  за російську державну і 19% –  за офіційну), тих, хто спілкується нею постійно (43% –  за державну, 17% –  за офіційну), а також виборців «Опозиційної платформи – За життя» (46% –  за державну, 21% –  за офіційну).

На Заході традиційно переважна більшість виступає за єдину державну мову українську –  88%, і лише 4% готові надати російській мові статус другої державної, а 2% –  статус офіційної. Серед виборців партії «Голос» 95% виступають за українську мову як єдину державну, партії «Громадянська позиція» –  91%, «Європейської солідарності» –  89%, партії «Сила і честь» –  80%, «Батьківщини» –  72% і партії «Слуга народу» –  60%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company