Біля «Академіка Вернадського» літають… айсберги

26-та Українська антарктична експедиція спостерігала днями незвичне явище: цілі велетенські айсберги та острови наче «зависли» в повітрі над поверхнею Південного океану.
Про це повідомляється на сторінці Національного антарктичного наукового центру у Фейсбуці.

«Це – міражі, такі ж, які можна побачити над розпеченим асфальтом автошляхів або пісками пустелі, – йдеться в повідомленні. – Однак над водою океану такий міраж трапляється виключно в полярних регіонах, і найчастіше саме довкола Антарктиди, адже тут холодне повітря з континенту має змогу виходити на відносно теплий, не скований кригою океан. На відміну від пустельних (чи асфальтних) міражів, які формуються внаслідок нагріву поверхні сонцем, в Антарктиці необхідний контраст температури підтримується за рахунок накопиченого за літо тепла океану. Тому тут міражі можуть не відступати днями, а то й тижнями».

У НАНЦ зазначили, що міражі утворюються через аномальне заломлення світла в атмосфері, коли, окрім предметів в їхньому дійсному положенні, з’являються також їхні уявні зображення.

«Вони, – пояснюють науковці, – є результатом внутрішнього відбиття предметів в атмосфері. Тонкий прошарок гарячого повітря «залипає» над поверхнею, не встигаючи підніматися і переміщуватись – він діє, як криве дзеркало, іноді навіть наближуючи далекі предмети. Горизонт, який бачить спостерігач у цей час, є умовним, він лежить нижче справжнього. Чим більше контраст температури над океаном, тим нижче буде розташований умовний горизонт і утвориться товстіша смуга міражу. А помітно рваний край горизонту зумовлює турбулентність, що виникає на межі шарів теплого і холодного повітря, яка, в свою чергу, визначається швидкістю вітру і висотою хвилі океану».

У Науковому центрі зауважили, що легенда про летючий корабель скоріш за все теж базується саме на явищі міражу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company