«Боїнга» збив «Бук» російських окупантів

Дослідницька група Bellingcat дійшла до висновку, що літак рейсу МН-17 три роки тому збили пострілом з ракетної установки «Бук-332» збройних сил РФ.

Про це йдеться у доповіді групи, присвяченому третій річниці трагедії, повідомляє інтернет-видання «Українська правда».

«Ґрунтуючись на даних з відкритих джерел, єдина правдоподібна версія – MH17 збили пусковою ракетною установкою «Бук-332», що належала російській 53-й протиповітряній ракетній бригаді», – дійшли висновку незалежні експерти.

Їм удалося з’ясувати, що в період з 23 до 25 червня 2014 року 53-тя протиповітряна ракетна бригада ЗС РФ підігнала транспортні засоби до українського кордону, серед них був і «Бук -332».

Пізніше, 17 липня 2014 року, в день падіння малайзійського «Боїнга», свідки бачили, як цю ракетну установку перевозили окупованою проросійськими бойовиками частиною України – на схід від Донецька.

Отримані факти свідчать: «Бук-332» вивантажили в окупованому Сніжному і перегнали в поле на південь від міста, звідки і здійснили постріл по лайнеру.

За даними Bellingcat, 18 липня 2014 року «Бук» вже бачили східніше – його транспортували окупованою територією Луганщини. При цьому в установці не вистачало однієї ракети.

Згідно із доповіддю, 21 липня 2014 року міністерство оборони Росії оприлюднило брехливу інформацію про те, що нібито це був український «Бук», і стріляв він з району, підконтрольного збройним силам України.

«Жодних правдоподібних свідчень знаходження українських «Буків» в районі катастрофи надано не було», – підкреслюється в документі.

Як повідомив 17 липня Президент Петро Порошенко, Україна та Нідерланди уклали угоду щодо механізму притягнення до кримінальної відповідальності винних у трагедії рейсу МН17.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company