Бразильський Прудентополіс узаконив українську

Українська мова стала офіційною на території муніципалітету Прудентополіс, що у штаті Парана на півдні Бразилії. Про це сповіщає інтернет-видання «Інфопост». 

Ініціював такий проєкт рішення депутат Маурісіо Босак, спільно з лідером Українсько-бразильської центральної репрезентації, віцепрезидентом Світового конґресу українців адвокатом Вітторіо Соротюком.

В обґрунтуванні наголошується, що 2019 року Прудентополіс став містом-побратимом Тернополя. «Серед нас вже є кілька громадян, які виїхали вчитися в Україну і тепер роблять свій внесок у розвиток нашого муніципалітету», – йдеться в пояснювальній записці. А відтак: «Відкриваються нові перспективи обміну між нашим муніципалітетом і Україною, а також для навчання молоді на університетському рівні в Україні або онлайн. Ось чому збереження і розвиток української мови серед нас має основоположне значення в додаток до таких важливих мов, як португальська та англійська».

Надавши українській мові статусу офіційної, у Прудентополісі сподіваються не тільки вшанувати велику культурну спадщину предків, а й зробити культурний, науковий та туристичний внесок у розвиток муніципалітету.

Як свідчать архівні дані Бразильського інституту географії та статистики, станом на 2008 рік 75 % мешканців Прудентополіса декларували своє українське родове коріння. Перша хвиля вихідців з України прибула до Бразилії 1885 року. Тоді там оселилися близько 1500 українських сімей із Галичини. Остання, четверта хвиля міграції, відбулася після закінчення Другої світової війни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company