Буча усміхнулася дитинно…

На Київській площі міста Бучі вперше після боїв провели свято. Для бучанських дітей, які за 33 дні героїчного спротиву окупантам пережили стільки лиха, скільки зазвичай не переживає людина за увесь вік.

Ще й досі душі бучанців не одігрілися від жахного зимного світанку 24 лютого. І весна пронеслася смертельним торнадо, насіявши смерть і руїни у донедавна квітучому місті, яке щасливо сяяло вікнами до сонця. Затуманивши горем, кіптявою, палючими слізьми навіть найневинніші оченята місцевої дітвори.

Скаженого московського звіра бито і вигнано з міста, Буча оговтується, наповнює зранений простір співом пташок і дитячим щебетом. Юні господарі Бучі повертаються в рідне місто. І влада робить усе, щоб це повернення не було страшним ударом, щоб дітлахи поверталися у дитинство, до забав, до ласощів і захоплень.

Цього дня юних бучанців розважали іграми, веселими грайликами мильних бульбашок. І частували смаколиками, зокрема смачним печивом у формі серця з прапором нашої держави. З ними бавилися волонтери.

«Я в захваті! – не стримувала сліз одна із матусь. – Плачу, бо розумію, що в мирний час тут було б набагато більше людей. Але не можу не порадіти цьому святу: є діти, а це відчуття миру. Що ось-ось він настане».

Зійшлося чимало батьків, бо в такий непростий час їм найтяжче. Соціальна програма Unicef «Спільно» заопікувалася створенням консультативних пунктів, де фахівці надаватимуть соціально-психологічну допомогу дітям та батькам, які постраждали внаслідок російської агресії.

Тут-таки організували майданчик для дозвілля дітей. Він працюватиме п’ять місяців, з 10 ранку до 19.00. Юні відвідувачі безкоштовно проводитимуть тут час в активних іграх і і спілкуючись із психологами. На відкритті побував заступник голови Офісу Президента України Кирило Тимошенко. Залишився задоволений зробленим за цей час для відродження міста: «Бучу не впізнати вже зараз».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company