Бучанська ялинка спотикання

Після деокупації Бучі минуло сім місяців. Місто загоює тяжкі рани, заподіяні рашистськими нелюдами, й потроху звикає до повсякденних мирних клопотів.

Не за горами й Новоріччя. Як його святкувати? І чи святкувати взагалі? Анатолій Федорук, міський голова Бучі, запропонував містянам опитування – хоче почути їхню думку про те, чи встановлювати на центральному майдані міську ялинку.

Я ж, не чекаючи на його офіційний підсумок, провела власне дослідження серед земляків. Найперше побувала на нашій вулиці Склозаводській. Це там, де «квартирували» російські окупанти, а опісля рушили у бік вулиць Яблунської та Вокзальної. Тут будинки майже не ушкоджено, частково потрощені гаражі та купами побите скло…

Розмовляю з Оленою, дружиною військового.

– У нас війна! Яка ялинка!? – не приховує роздратування жінка. – Мій чоловік мерзне в окопі. Хлопці, чоловіки, сини на війні. А вам ялинка…

– Але ж у дітей дитинство одне? – пробую продовжити розмову. – Невже не хочете подарувати своїй дитині свято?

І почула у відповідь:

– Дитині я вдома ялинку поставлю.

Розпитувала й інших стрічних: бабусю, чоловіка, жінку середніх літ… За пів години спілкувань так і не знайшла людини, прихильної до новорічної красуні серед міста. Втім, одна таки кинула на бігу до електрички:

– Я вважаю, що потрібно!

Розмовляючи із бучанами, чого тільки згодом не почула! Думки, бувало, й суперечили одна одній.

–… Нехай Федорук розбиті вікна залатає, а не тратить бюджетні гроші на ялинку!

–… Хоч воно й «не на часі», але ялинка може стояти, нехай скромніша. Та й дітям все-таки потрібне свято. Навіть військові так кажуть.

– Чим ялинка заважає? Якщо її встановлять, приміром, волонтери, без ілюмінацій?

Вирішила змінити цільову аудиторію: поспілкуватися з молоддю.

Сутеніло, студенти та школярі поверталися із занять. Моє запитання незмінне.

Дівчина сором’язливо відповіла:

– Я не маю однозначної відповіді. З одного боку, діти й так цього року надивилися жахів, тож не хочеться позбавляти їх новорічного свята. Але з іншого – це потребує витрат, а кошти тепер є куди вкладати.

Хтось із опитаної молоді не проти ялинки, але без святкувань і веселощів.

… Щічки пощипував морозець, ноги задубли, але… Раптом згадала, що не розпитала малечу: потрібна їм ялинка чи ні? Дівчинка Настя, яка прогулювалася з мамою, сказала, що чекає на свято, цукерки й домовилася з батьками про домашню ялинку. А от про те, чи ставити ялинку на площі рідного міста, Настя відповісти не змогла… Так само знічено стенали плечиками на мої запитання про міську ялинку й інші юні респонденти.

Того ж вечора Бучанський голова повідомив, що за його опитуваннням більшість мешканців громади… підтримала встановлення новорічної ялинки – «…для дітей, для новорічного настрою». Цю заяву Анатолія Федорука містяни зустріли неоднозначно: чимало їх відверто обурилося. А тому працівники міської ради продовжуть вивчати громадську думку про формат новорічного свята. Можливо, моє маленьке опитування теж стане їм у пригоді?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company