Будинок Леонтовича житиме?

У столичному Freedom Hall 23 січня відбудеться благодійний концерт, увесь збір від якого витратять на відновлення будинку Миколи Леонтовича, українського композитора, автора всесвітньо відомої композиції «Щедрик».

«Ми не можемо спостерігати осторонь, як десятиліттями ігнорується проблема будиночку дитинства Миколи Леонтовича, доведеного на сьогодні до аварійного стану. Маємо врятувати цю унікальну історичну пам’ятку заради майбутнього», –  сказала організаторка заходу Наталія Заболотна, президентка Фонду гуманітарного розвитку України.

У концерті візьмуть участь Наталія Могилевська, Тayanna, Тоня Матвієнко, Jerry Heil, Viktoria Vasalati, Анна Буткевич, Девід Аксельрод, Гайтана. Доброчинну ініціативу також підтримають всесвітньо відомий хор «Щедрик» та один із найкращих у світі скрипалів-віртуозів Ілля Бондаренко. Гостями урочистого прийому та благодійного концерту стануть народні депутати, політики, громадські лідери, посли іноземних держав, представники українського та міжнародного бізнесу, діячі культури та мистецтва, представники ЗМІ та всі небайдужі.

Організатори готують також благодійний аукціон. Свої лоти вже надали відомі українські митці, колекціонери та дизайнери. Серед них –  сукні від Юлії Магдич, твори Олега Тістола, Дарини Момот, Миколи Маценка, Марка Гейка, Володимира Яковця, Михайла Демцю, Саїда Ахмаді, Олександра Ройтбурда, Ольги Рондяк, Юрія Соломка, Володимира Сая та інших. Заявлений також лот-джокер, ім’я якого поки що тримають у секреті.

Фонд гуманітарного розвитку України запрошує небайдужих українців долучитися до благодійної ініціативи та відвідати концерт. Благодійні квитки можна придбати на сайті Freedom Hall та в касах міста.

Як відомо, у лютому 2018-го року Фонд оголосив про проведення архітектурного конкурсу ескізів реновації будинку та створення у Шершнях на Вінниччині комплексу Миколи Леонтовича, який об’єднає кілька культурних та освітніх об’єктів. Автор кращого проєкту Олексій Семирог-Орлик запропонував зберегти будинок Леонтовича у максимально автентичному вигляді, захистивши будівлю від впливу зовнішнього середовища легкими матеріалами та склом.

У відновленому будинку, окрім музею, планують сворити дитячу музичну школу імені Миколи Леонтовича, театр просто неба та постійну резиденцію Святого Миколая.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company