Будинок профспілок: вдруге народжений

Після довгих років реконструкції постав з обпаленої  руїни один із чільних елементів архітектурного комплексу столичного майдану Незалежності і символів Революції Гідності – Будинок профспілок України.  Символічно, що день свого нового народження дім   відзначив у День Гідності та Свободи, відкриттям Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану. І виставкою «Назустріч свободі».

В ошатній залі на першому поверсі представлено світлини, мультимедійні засоби та постери, які розповідають про початок Революції Гідності. А на другому поверсі – головна зала виставки. Тут справді інтерактивно: відвідувачі стають так би мовити частиною інсталяцій. За допомогою канатів від підлоги до стелі закріплено постери з фотографіями та описами революційного Майдану. На протилежній стіні проектор транслює історичне відео…

– Будинок профспілок – особливе місце, частина життя тих, хто вийшов на Майдан, – розповідає Євген Нищук, тодішній «голос Майдану», а нині міністр культури України. – Тут проходили і мої дні та ночі, тут доводилося переховуватись… Цей будинок прихистив штаб та медичний центр, тут проводились наради. До того часу поки він не запалав… Дуже символічно і вкрай важливо, що відбудований і реставрований Будинок профспілок уперше відкриває свої оновлені двері  саме для Музею Майдану. Ці стіни дихають тією правдивою історією.

 

На відкриття виставки прийшов і Володимир Бондарчук, голова ГО «Родина Героїв Небесної Сотні». Наголосив, що Революція Гідності не минулася, що вона триває і завершиться лише тоді, коли звершиться те, про що мріяли герої Небесної Сотні.

– А доки боротьба триває, цей Музей має стати місцем, де житиме воістину правдива історія Майдану. Він мусить бути місцем комунікації, генерації нових ідей та ініціатив, спрямованих на суспільні зміни в Україні» , – підсумував Володимир Бондарчук.

Директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло розповів:

– Ми зумисне залишили бетонні плити та дерев’яну обгорілу балку, як свідчення історії. Тут з’явиться також стіна з дерев’яними брусками, на яких люди під час Майдану писали назву свого міста чи селища.

Пан Ігор переконаний, що в цих музейних інтер’єрах Будинку профспілок люди повертатимуться у спогади, що тут пануватиме дух Революції Гідності.

Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану відкрито для всіх щодня, окрім понеділка, з 11-ї до 19-ї години.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company