Бузковий рай над Видубицькою обителлю

Травневі дні радують киян та гостей столиці не тільки теплою погодою, а справжнім буянням природи. Квітують яблуні, магнолії, тюльпани та бузок… П’янкий аромат цвіту по вінця наповнив не лише віковічні Київські гори, міські парки і сквери, а й вулиці, провулки, двори…  проте є у столиці особливе місце: бузковий едем. А по-науковому –  сирингарій Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка.

Це теж, либонь, одне з Божих див Києва, до його знаменитого, ба й гербового суцвіття –  каштанів.

Сад бузку заклечав барвистим розмаєм дніпровський схил, що збігає до архітектурної перлини Руси – Видубицького монастиря.  Саме такою, подумалося, має бути справжня Дорога до Храму.

З бузкових терас відкривається панорама на Дніпро, задніпровські новобудови і ген-ген,  аж до синього обрію, де бере початок Земля Сіверська. А над тобою клечане склепіння, а ти в облозі густого солодкого пахілля, аж голова обертом…  Майже 2 з половиною гектари того настояного на всіх ароматах світу бузкового вару!

– Наш Диво-сад заклали в 1948 році, – розповідає директор Ботанічного саду Наталія Заіменко.  – А перші сорти бузку завезли з Німеччини ще 1946 року.  Колекція поповнювалася новими надбаннями – з Європи, Америки, Середньої Азії… Тут росте і 28 видів бузку, які можна зустріти лише в дикій природі. А загалом маємо понад 180 різновидів бузку і приблизно півтори тисячі різноманітних кущів квітів.

Бузок тільки-но розцвів. Час квітування залежить від погоди: якщо буде прохолодно і йтимуть дощі, бузок чаруватиме око ще близько двох тижнів, якщо протримається спека – перецвіте швидше (фахівці Ботсаду пояснили: при температурі до 30 градусів цвіт тримається два-три дні).

Тож ті, хто ще не встиг помилуватися цим Божим дивом, – поспішіть!

Вхідний квиток у Ботанічний сад імені М.М.Гришка коштує 50 гривень. Пенсіонерам, дітям до семи років та людям з пільгами вхід безкоштовний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company