«БЮДЖЕТНА НІЧ» РІК ГОДУЄ

Над ранок 21 грудня Верховна Рада таки ухвалила бюджет країни наступного року. В народних депутатів це вже «добра традиція»:  голосувати  доленосні рішення з третіми півнями. Втім, за найпершими оцінками експертів, Держбюджет-2017 удалий. Його не можна назвати бюджетом розвитку, проте головний кошторис має забезпечити економічну та соціальну стабільність країни. 

Держава, як і обіцяла раніше влада,  встановлює  з 1 січня мінімальну місячну зарплату  3200 гривень, або в погодинному обрахунку – 19,34 грн.  Нагадаємо, що з першого грудня прожитковий мінімум становить 1700 грн. Дефіцит державного бюджету  –  3%. Але найголовніше,  що уряд прогнозує економічне зростання валового внутрішнього продукту на рівні 3–4% . У другому і четвертому кварталах нинішнього року економіка України демонструє  майже такі ж темпи розвитку.

Серед бюджетних пріоритетів міністр фінансів Олександр Данилюк назвав підвищення обороноздатності і соціальних стандартів, розвиток освіти, охорону здоров’я, цільову підтримку сільського господарства, розвиток дорожньої інфраструктури. Зокрема, видатки на освіту, враховуючи і місцеві бюджети, зростуть більш ніж на третину.

Уряд заклав  підвищення окладів викладачів одразу на два тарифні розряди. Так, за попередніми розрахунками, зарплата вчителя вищої категорії, якого віднесуть тепер не до 12-го, а до 14-го розряду, з 1 січня становитиме від 5266 до 6841 грн.

Бюджет-2017 ухвалено 274 голосами народних обранців . Найдружніше його підтримали фракції  «Блок Петра Порошенка», «Народний фронт», «Радикальна партія Олега Ляшка», «Партія відродження» та «Воля народу». Кілька голосів дала «Самопоміч», «за» бюджет проголосувала значна частина позафракційних.  Рішуче спротивилися бюджету депутати від «Батьківщини» та «Опозиційного блоку»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company