«Чумацький шлях» прослався світами

Ельміра Шемседінова –  художниця й одна із 35 учасників проекту «Чумацький шлях». Мистецтво у її кримськотатарській родині передається з покоління в покоління. Тому Ельміра подала на проект не лише свої роботи, а й твори батька та діда. Її дідусь Ірфан Шемседінов – скульптор та архітектор,  автор севастопольської стели, відомої як «Багнет і вітрило», що стала своєрідної візиткою міста.

–  Як творча особистість дідусь сформувався у Києві, зробив внесок і в київську архітектуру, –  розповідає  Ельміра. – Але він був не тільки архітектором, а й художником. Більше працював над кримськими пейзажами,  любив малювати старі будинки. На виставці я представила їхні сучасні фотографії. Від будинків лишилися руїни.

Рустем Скібін демонструє на виставці кераміку. Його вироби прикрашені переважно рослинними орнаментами, традиційними для кримськотатарської культури. Проте авторський стиль, авторське «письмо» безперечні.

– Прагну передати характер керамічного мистецтва свого народу, – пояснює   Рустем Скібін. – Звісно, використовуючи нові техніки, яскравіші кольори: намагаюся його, так би мовити, осучаснити. Адже нині доводиться конкурувати з усілякими інтернет-виставками і їхньою рекламою.

«Чумацький шлях» започаткувало подружжя Георгій і Галина Браіловські, щоб показати вплив і взаємозбагачення кримськотатарської та української народних культур. Проект уже сяяв своїми  зорями у столицях Угорщини та Лівану – Будапешті і Бейруті.

– Ми демонструємо світові мистецтво кримськотатарського народу й утверджуємо: Крим – це Україна, – представляє головну ідею «Чумацького Шляху» Георгій Браіловський. –  Справді, зоряна галактика з далекого космосу мовби об’єднує і наші народи, і українські землі.

Незабаром виставка помандрує до Туреччини, а потім з нею ознайомляться жителі Литви і Латвії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company