Чи справжні вуса у Щура?

Робота журналіста вимагає постійного пошуку інформації, комунікації з багатьма людьми. І дару спілкуватися. І вміння ставити запитання. Складні, а інколи й наївні. І зовсім не страшно, коли цей наїв співрозмовники сприймають так, наче журналіст несповна розуму.

«Пам’ятаю моє перше редакційне завдання. Я на прес-конференції запитав, чому депутати думають тільки про себе, а не про народ», –  згадує на лекції в офісі Суспільного телебачення Роман Вінтонів, він же – Майкл Щур, ведучий програми #@)₴?$0 («Ґрати, песик, дужка, гривня, знак питання, долар, нуль»).

Вперше Майкл Щур з’явився на YouTube-каналі 3 жовтня 2012 року – як кореспондент «УТ-Торонто», телеканалу української діаспори  в Канаді. Нині з помітним задоволенням розповідає про цей образ, що народився давно і досі живий-здоровий.

Хоча за свою журналістську кар’єру в Україні він встиг попрацювати на багатьох провідних телеканалах – саме цей образ став його незмінною візиткою: людини трохи наївної, але дуже відвертої, котра мало що розуміє про Україну. Через те вони комічні, гострі, перчені і навіть з нотами відчаю.

Майкл висміює політиків, часом нищівно, але майже завжди так, щоб і їм самим було смішно. Щоб вони, як сам каже, «почувалися  незручно». Затято критикуючи, інколи надемоційно, намагається пояснювати «складні теми». Часом це вдається, а часом, зізнається журналіст, «викликає, ну, дуже великі проблеми» – і для телеканалів, і для нього особисто.

В юності Роман Вінтонів не мріяв про журналістику – збирався стати економістом. І це нині, до речі, помітно: часто, питаючи, оперує цифрами. А молодим  журналістам радить: запитання формулюйте таким чином, щоб вони нагадували прості числа в математиці. Тобто питання до співрозмовника має бути конкретним та чітким, аби він «не намагався поділити його ще на кілька запитань».

«Такі запитання складно ставити, на них складно відповідати. Але якщо вас соромлять, не хочуть відповідати, атакують, то знайте: ви влучили в ціль, поставивши чутливе запитання», – запевняє Майкл Щур.

Упродовж зустрічі Майкл і сам відповідав на багато запитань. Майбутніх репортерів цікавило навіть чи справжні вуса у Майкла Щура? Найсміливіша з-поміж нас вирішила перевірити це власноруч. Роман Вінтонів не опирався, лише зауважив: йому його вусів геть не шкода, а от Майклові Щуру без них ніяк не обійтися…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company