Читайко марніє?

Торік майже чверть дорослого населення України бодай раз відвідали бібліотеку або книгарню. Про це йдеться в результатах опитування, проведеного у вересні минулого року Київським міжнародним інститутом соціології .

Водночас 60% опитаних зізналися, що впродовж року не прочитали жодної книжки – паперової чи електронної. І не бували ані в бібліотеці, ні у книгарні. Серед шанувальників читання більше людей молодших вікових категорій, з вищим рівнем освіти та мешканців великих населених пунктів.  

Половина респондентів за рік не відвідали жодного культурного закладу. 79% опитаних зауважили: не тому, що не хочуть, а тому, що бракує часу чи й грошей. Проте навіть у найбільших містах (де населення 500 тисяч і більше) лише 43% опитаних вважає, що в їхньому місті достатньо можливостей для творчого та мистецького розвитку, зокрема дітей. У селах так думає лише 9% респондентів. При тому 17% опитаних захоплені певним видом творчо-мистецької діяльності (грають на музичному інструменті, пишуть вірші або прозу, співають у хорі або соло, займаються писанкарством, гончарством, вишивкою, художнім різьбленням по дереву, комп’ютерним дизайном тощо), а 7% роблять це регулярно.  49% ніколи не займалися такою діяльністю і їх це не цікавить.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company