Далекий схід Європи

Одна відома соціологічна компанія вивчила купівельну спроможність мешканців 42-ох європейських країн. Україна посіла у списку перше місце, щоправда… з кінця.

А справжнім лідером рейтингу стала мікродержава Ліхтенштейн, мешканці якої здатні щороку витрачати на свої потреби в середньому понад 60 тисяч євро. Правда, це у кілька разів більше, ніж навіть пересічний середньостатистичний європеєць, який має у «річному гаманці» приблизно 13 тисяч євро. Велика купівельна спроможність також у громадян Швейцарії та Люксембургу: там доходи на одну особу складають відповідно 42 300 та 30 240 євро. У першу десятку рейтингу ввійшли Норвегія, Ісландія, Данія, Австрія та Швеція.

А скільки ж отримує середньостатистичний українець? 790 євро на рік. Наш гаманець в середньому у 80 разів «худіший», ніж у мешкаців Європи, куди ми так довго і наполегливо йдемо. Хіба може тішити, що останні позиції з нами поділили Молдова та Білорусь? Не може бути виправданням і той факт, що понад 40% нашої економіки працює в «тіні» і чимало громадян отримують зарплату в конвертах. То треба ж позбуватися «тіньового сектору»! Але і з ним ми теж довго і наполегливо боремося… на словах.

Ще одна з причин української бідності, як вважають дослідники, – гографічне розташування країни. Виявляється, Європа – економікоцентричний континент. Наприклад, купівельна спроможність поляків менша від середньоєвропейського показника на 46%, угорців – на 40%. А райони Польщі та Угорщини, розташовані ближче до східного кордону, набагато бідніші, ніж західні. Схоже, Україна для Європи – як Далекий Схід у колишньому Радянському Союзі.

У другому півріччі українська статистика зафіксувала зростання реальних доходів населення. Але рости нам ще, і рости!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company