Де ми?

Перше, з чого почав промову Обамана саміті в Стенфорді, –  оцінка Брекзіту. Це пішло в новини моментально. В українських новинах – що? А у нас коротка замітка, через день: «Українська правда» переказує повідомлення  Російської служби «Голосу Америки». І взагалі, нащо українським ЗМІ якийсь «лівий» саміт? Що сказав «великий політик» Ляшко – о, це наш рівень, на всю країну: «дайте два, нє, три!..»За останні три дні саміту я особисто поспілкувалася (саме поспілкувалася, а не поряд постояла) практично із усіма присутніми там чиновниками Білого дому. А хто від українського дипломатичного корпусу там був? Ніхто. Та й справді, навіщо нам всі ті форуми, якесь «бла-бла-бла»? У нас усе серйозно: ми не функціональність налагоджуємо, ми портфелі ділимо і «мракобєсні» дисертації дружин просуваємо, з метою просвітлення нації.

Економічна дипломатія України – це те, чого не існує на системному рівні. І допоки економічну політику «провадять» кадрові дипломати, життєве кредо яких  не висовуватися, не втручатися, не чути, не говорити, не бачити, –  ми продовжимо бути «ніде» на економічній мапі світу.

А тим часом в Африці –  вибух IT-education, фінансується місцевим бізнесом, це колосальні гроші на освіту, близько мільярда доларів. Може час тверезо оцінити своє місце в майбутньому?

Якщо коротко: «поганий уряд», корупція + війна не можуть бути глобальними «відмазками» втрати Україною індустріального потенціалу (IT is an industry too).

Проблема України –  не олігархічне минуле (історія США –  класика монополістичного олігархату. І як із цим склалося –  це «матчастина для наслідування», якщо бажаємо не розмови про соцвідповідальний бізнес, чи імітацію останнього, а реально суперконтрольований в плані податків і обмежень бізнес.  У США перший крок путнього стартапу – це наймають адвоката, бо після простенької і швидкої реєстрації плавання в регуляторних актах тільки починається, а про суворе стягення податків – взагалі окрема тема, інакше не сидів би «Гугл» і йому подібні частково в офшорах). Проблема країни –  пасивність, тотальна. І катастрофічно низький рівень відповідальності й кваліфікації.

Особливо сумно, коли йдеться про рівень чиновників зовнішніх дипломатичних представництв. Бо вони таки мали б виконувати хоч якісь представницькі функції…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company