До нас із кров’ю, а ми – любов’ю

Попри віроломну російську анексію українського Криму, попри кровопролитну війну на Сході України, розв’язану Кремлем, його військовою силою та терористичними найманцями, більшість українців добре ставляться до росіян. І навіть краще, ніж росіяни до українців. Це засвідчують дані соцопитувань, проведених наприкінці січня – на початку лютого нинішнього року Київським міжнародним інститутом соціології і російською недержавною дослідницькою організацією «Левада-Центр».

В Україні на час опитування добре або дуже добре ставилося до Росії 54% українців, погано або дуже погано – 33%, ще 13% не визначилися.  За пів року, від часу попередніх соціологічних замірів, ці показники практично не змінилася.

Зате у Росії кількість симпатиків України помітно зменшилася: було 56%, а стало 41%. Відповідно додалося тих, хто ставиться до України негативно: з 31%, до 47%. Приросло бажаючих закритих кордонів з Україною: з 23%, до 26%. Поменшало охочих єдиної держави: було 19%, стало 15%. Зате за тих таки пів року у росіян наросло бажання  незалежних відносин з Україною,  без кордонів та митниць: (було 54%, стало 56%). І водночас 90% росіян вважає, що Україна має бути незалежною від Росії. Зауважимо: цей показник практично не змінюється з 2014 року.

Ставлення українців до східного сусіда  суттєво залежить від регіону: на Заході України позитивно ставляться до Росії 39% населення, у Центрі – 47%, на Півдні – 68%, на Сході – 80%. Більшість тих, хто негативно ставиться до Росії, сконцентрована у Західному регіоні (51%), найменше таких – у Східному регіоні (11%).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company