ДО НАС ПО НАУКУ. І НАВЧАТИ

Міністерство освіти працює над планом інтернаціоналізації вищої освіти в Україні. Про це під час зустрічі з Послом Кувейту Рашидом Хаммадом Аль-Адвані повідомила міністр освіти Лілія Гриневич, повідомляє офіційний сайт МОН.

Наголосивши: міністерство аналізує «всі слабкі місця, пов’язані в тому числі з діяльністю міграційної служби та інших відомств, процедури яких ускладнюють процес вступу та навчання іноземних студентів».

За цим планом українська сторона вивчає можливість спростити умови для працевлаштування іноземних викладачів, зокрема і процедуру надання візи.

«Нам потрібно збільшити кількість викладачів – носіїв іноземної мови. Таке навчання значно підвищить шанси наших дітей якісно засвоїти іноземні мови на прийнятному для професійного використання рівні», – зауважила Лілія Гриневич.

Пан Рашид Хаммад Аль-Адвані анонсував зміну підходів Держави Кувейт до визнання дипломів.

«Маємо намір повністю перейти на формат, коли визнаються не дипломи певної держави, а дипломи конкретних університетів. У такому ж форматі працюємо з Америкою, Францією та іншими країнами. Україна має сильні заклади, які користуються авторитетом у Кувейті та випускники яких стали відомими та успішними людьми. Зокрема наш відомий кардіохірург, якого називають «богом серця», отримав медичну освіту в Україні. Ми зацікавлені в тому, щоб наші студенти вчилися тут в найкращих університетах, в яких справді важко і корисно вчитися», – запевнив Рашид Хаммад Аль-Адвані До слова, пан Посол теж навчався у Києві, в Інституті міжнародних відносин Шевченкового університету.

За словами Лілії Гриневич, Міносвіти цікава така співпраця: цей формат стимулюватиме заклади освіти підвищувати якість навчання, а це є пріоритетом міністерства у середньостроковій перспективі.

«Ми переглядаємо стандарти вищої освіти, створюємо додаткові умови для набору іноземних студентів, зокрема і для перевірки знань вступників з інших держав», – поінформувала міністр. І розповіла про сайт Українського державного центру міжнародної освіти, на якому студенти з усіх країн світу можуть вивчити можливості отримання вищої освіти в Україні.