ПРОЩАВАЙ, СОВОК!

Україна більше не представлена у  координаційних органах Співдружності незалежних держав. «Думаю, що цей процес завершено. Ми подали відповідний документ, тому – все», – заявив журналістам у Мінську Посол України в Білорусі Ігор Кизим.

Ще 9 травня 2018 року Президент Петро Порошенко підписав указ про відкликання українських представників з усіх статутних органів Співдружності, а в серпні Україна закрила своє представництво при СНД. За словами Ігоря Кизима, триває робота над припиненням участі в договорах, укладених раніше.

Україна разом з Білоруссю і Росією заснували СНД у грудні 1991 року. Тоді участь у Співдружності розглядали як один із механізмів пом’якшення  негативного впливу від розпаду Радянського Союзу. Однак домінування в об’єднанні Російської Федерації звело нанівець задекларований у статуті принцип рівноправності і партнерства. Країни СНД не визнали факт російської агресії проти України у 2014 році, і відтоді Київ звів свою участь у Співдружності до мінімуму. Ще раніше, 2010 року, зі складу СНД вийшла Грузія, яка теж зазнала військового нападу Росії.

З усіма учасницями Співдружності Україна має двосторонні угоди, а тому, переконані експерти, цей вихід не зашкодить нашій економіці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company