До ЄС, до НАТО!

Верховна Рада ухвалила президентський законопроект № 9037 про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору). Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення проголосували 334 народних депутати із 385-ти, зареєстрованих у сесійній залі.

Від «Блоку Петра Порошенка» закон підтримали 132 депутати, від «Народного фронту»  –  79, від Радикальної партії – 20, від «Батьківщини» – 19, від «Самопомочі» – 24, від групи «Воля народу» – 16, від групи «Відродження» – 5 депутатів. Жоден депутат «Опозиційного блоку» не схвалив це рішення, а 35 депутатів проголосували проти.

Закон вносить зміни до преамбули Конституції:  Верховна Рада, піклуючись про зміцнення громадянської злагоди на землі України та підтверджуючи європейську ідентичність українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу країни, приймає цю Конституцію – Основний Закон України.) Статтею 85 передбачено, що до повноважень Верховної Ради належить визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та НАТО. У статті 102 встановлюється, що Президент є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та НАТО. Статтею 116 визначається, що Кабінет міністрів забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Євросоюзі та НАТО.

Водночас, із тексту Конституції виключається пункт 14 розділу XV «Перехідні положення», у якому йдеться про те, що використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою.

Закон набирає чинності з наступного дня після його опублікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company