До зірок через Житомир

Три з половиною метри: житомирська  лялька-мотанка – вже у Книзі рекордів України. Але можемо сміливо стверджувати:  її місце – і серед світових рекордсменів. Ляльку створили місцеві майстрині рік тому, до відкриття житомирського Дому української  культури. Вона,  як господиня, гостинно  зустрічає гостей. А щоб убрання не зіпсувала негода, мотанці спорудили скляну хату.

В Домі української культури розгорнуто експозиції про земляків.  Є тут окремі стенди про гетьмана Івана Виговського, наступника Богдана Хмельницького, про всесвітньо знаного радянського піаніста  Святослава Ріхтера, інших славетних людей, які прославили Поліський край. А ще тут працюють гуртки народної творчості і ремесел, представлено найкращі твори місцевих майстрів,  художників і скульпторів.

Оглядова екскурсія містом з житомирським письменником, журналістом та видавцем Георгієм Мокрицьким

Громадська організація «Клуб пригод Френд» разом з управлінням   культури Житомирської міської ради запросили друзів-журналістів ознайомитися з туристичними новинками Житомира. Звісно, всі ми знаємо, що місто подарувало людству конструктора космічної техніки №1 Сергія Корольова.  У будинку, де він  народився – нині Меморіальний музей. Є тут копія плетеного із лози  дитячого ліжечка майбутнього академіка – ще один красномовний доказ  того, якими  поширеними були рукомесла в Україні і незамінними – вироби народних майстрів. Поруч з меморіальним будинком –  сучасний музей. Експонати красномовно оповідають про технічний поступ  в освоєнні космосу.

Затишні вулиці міста зачаровують. Кожен, хто побуває в Житомирі, зійде на маленьку міську «орбіту» . У  парку імені  першого космонавта  Юрія Гагаріна –  славетний підвісний міст поєднав скелясті береги Тетерева. Звідси  місто – як на долоні. От де висока краса,  у прямому сенсі цього словосполучення! Од якої справді перехоплює подих.

Монумент Вічної Слави

Щира дяка  Житомирському міському голові Сергію Сухомлину та  ГО «Клуб пригод Френд» за організацію прес-туру, а творчій лабораторії «Портал» і колективам кафе «Мандри» та «Корольов-ПАБ»  – за смачне знайомство з особливостями місцевої кухні.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company