ДОБРЕ, А ТРЕБА КРАЩЕ

Шість українських вишів увійшли до авторитетного світового рейтингу  анлійського видання університет «Times».  У  списку понад 1300 навчальних закладів із 92-вох країн, які групуються за позиціями. Лідером серед українських стала Львівська політехніка, потрапивши у групу  800 – 1000. Харківська політехніка, Сумський держуніверситет, Київський національний університет Тараса Шевченка та Харківський національний університет імені Каразіна отримали місця нижче тисячного.

До цього року в рейтингу було чотири українських виші.

Цікаво, що в українській топ-десятці вузів, які складає Міністерство освіти за кількістю поданих абітурієнтами заяв, Сумський державний університет та Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» відсутні. Нагадаємо, що у вітчизняному рейтингу Київський університет імені Бориса Грінченка – на дев’ятому місці, він входить у п’ятірку найкращих столичних вузів.

А світовим лідером серед університетів, за версією «Times», четвертий рік поспіль є Оксфорд. Кембріджський університет –  третій після Каліфорнійського технологічного інституту.

Чому українські виші взагалі не представлені у деяких світових рейтингах або ж посідають у них невисокі місця? На думку народної депутатки і віце-президентки Київської школи економіки Ірини Совсун,  українські університети, як і за радянських часів, переважно лишаються навчальними закладами.  А закордоном це ще й наукові центри, де провадять фундаментальні дослідження і впроваджують їх у практику. Щоб якісно змінити українську вищу освіту, в неї потрібно інвестувати, забезпечити науковців необхідним обладнанням та приміщеннями,  фінансувати поїздки на міжнародні конференції тощо.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company