Довгий шлях обіцяного

Помітний український журналіст Дмитро Гордон  прокоментував результати другого туру президентських виборів патетичним відеозверненням: «Перемога Зеленського –  це успіх усіх нас, перемога молодої української демократії … Я хочу, щоб в політику прийшли молоді хлопці – діти перших років незалежності».

У передвиборчій агітації Володимир Зеленський часто говорив, що з його приходом закінчиться зубожіння українців. Журналісти 24 каналу розбирались з тим, як швидко шостий президент виконає свої обіцянки. Що нам очікувати ближчим часом? І дійшли висновку: «З економічної точки зору – нічого. Як мінімум, до кінця поточного року нічого істотно не зміниться».

Коли почнуться сподівані зміни у нашому добробуті? «Восени. Але вони не будуть пов’язані із Зеленським та його перемогою. Наприклад, восени на нас очікує традиційне незначне коливання валютного курсу, але це точно станеться не під впливом політичних змін, а через те, що зростуть закупки імпорту і виплати зовнішніх боргів. Крім того, зросте емісія гривні через уповільнення темпів економічного зростання та підвищенням дефіциту державного бюджету», – прогнозують на телеканалі.

Видання «Українська правда» проаналізувало  зміст привітань новообраного Президента. Так, Юлія Тимошенко, яка у президентських перегонах посіла третю сходинку, назвала перемогу Володимира Зеленського «шансом для України».А тому потрібно сприяти його діяльності: «дати можливість новому президенту поміняти силовиків: генпрокурора, голову СБУ, міністра оборони, для того щоб подивитися, чи новий Президент має політичну волю за допомогою своїх силовиків притягнути всіх представників діючої влади, які були замішані в корупції, до відповідальності. Це буде перший тест на зміни».

А от лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв  не в захваті від результату виборів. «Ми – команда Петра Порошенка і кримські татари його активно підтримують. Майже очевидно, що ми будемо в опозиції, але в опозиції конструктивній. Все, що може зробити новий Президент на благо держави і у питаннях, які ми вважаємо правильними, – повністю його підтримуватимемо».

Серед багатьох лідерів держав, які привітали Володимира Зеленського, був і президент Чехії Мілош Земан, відомий своєю симпатією до Росії. Чеський президент бачить у Зеленському архітектора конструктивних змін:

«Обравши вас,  ваші співгромадяни підтвердили, що не відмовились від амбіцій побудувати демократичну, вільну, процвітаючу і мирну Україну, яка буде менше дбати про націоналістичні гасла, а більше про дійсно прозоре управління і покращення життя кожної людини шляхом проведення структурних реформ».

Голова політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук свою стриману підтримку змінив на відвертий скептицизм: «Дуже складно говорити про  обіцянки пана Зеленського, тому що таких не було. Були окремі репліки, і то вони з’явилися в останні три-п’ять днів. Це все поки умовно». За  словами кума Владіміра Путіна при двох «ні» Зеленського – амністії бойовикам і особливому статусу Донбасу – «говорити про те, що він буде робити щось для миру, поки дуже складно».

Журналісти  BBC NEWS Україна розповіли про ставлення до майбутнього Глави держави його колег із шоу-бзнесу. Андрій Данилко не схвалює рішення Зеленського про президентство: «Я добре знаю Володю, не знаю, яка в нього реальна ситуація, але мені здавалось, що все-таки це даремно».  Віктор Андрієнко  також висловив жаль, що Зеленський кардинально змінив своє амплуа. А от шоумен Сергій Сивохо, залучений в одному з проектів  «95 кварталу»,  підтримав похід колеги у велику політику. Особливо помітна в команді  Олена Кравець  написала у Facebook: «Я вітаю тебе, мій друг Володимир Зеленський! В добру путь і з Богом!».

Зрозуміло, що телеканал «1+1» розташував на своєму сайті низку позитивних публікацій про свого представника. Головний їхній меседж: Зеленський не припускатиметься помилок попередньої команди.

Публікації в ЗМІ, коментарі політиків засвідчують, що суспільство досі живе очікуванням змін. І пов’язує сподівання зі своїм політичним вибором. При цьому не поспішаючи усвідомлювати, що очікувати бажаного доведеться не один місяць А, можливо, і не один рік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company