«Довженко-Центр»: перемир’я?

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко ініціював нараду з керівниками Держкіно, Національного центру Олександра Довженка, представниками офісу Президента, а також депутатами, аби врегулювати ситуацію, що виникла через призначення нової очільниці «Довженко-Центру».

Ще в серпні Державне агентство України з питань кіно видало наказ про реорганізацію установи. Тодішнє керівництво центру, відомі кінематографісти та кінокритики, представники громадськості обурилися таким рішенням, заявивши що воно означає ліквідацію Національного кіноархіву. Ситуація зайшла в глухий кут: працівники центру фактично бойкотували нове керівництво.

Відомий кінознавець Сергій Тримбач на своїй фейсбук-сторінці назвав адміністративні наміри Держкіно реорганізувати Національний центр Олександра Довженка «чиновницькою сваволею, в основі якої повна зневага до культури і до людської особистості».

Цього разу учасники наради узгодили шляхи виходу з кризи. Найперше рекомендували призупинити реорганізацію «Довженко-Центру», залишити у нинішньому статусі цілісного майнового комплексу кінофонд і музей, директора центру обрати шляхом прозорого конкурсу, а в самій установі провести повний аудит.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company