Джазові середи

Про джаз кажуть, що то музика бідних і молодих. Саме молодь і збирається щосереди в арт-просторі київської кав’ярні «Циферблат». Тоді там грають джаз.

…Музиканти налаштовують інструменти, кавоварка парує запашною кавою і на годинниках, яких тут не злічити, секундоміри безперестанно бігають по колу. Ці годинники є символом часу… перебування в цій кав’ярні. Бо час – це гроші. Гроші, витрачені не за каву чи смаколики, а за час, проведений саме тут.

А ще тут розказують про джаз як про свободу. І запрошують приходити хоч у піжамі, і слухати музику навіть лежачи на підлозі. Свободою маєш перейнятися, адже джазова аура без неї неможлива. Імпровізація, ритм – все це поєднується в еротичних звуках саксофона, «низькій» бас-гітарі і дзвінких тарілках ударників.

Абсолютно не схожий, завжди різний джаз  ніколи не набридає. Гурт «Under jazz bend» грає все – від класичних партій Елли Фіцжеральд і Луї Армстронга до репертуару культового саксофоніста Чарлі Паркера, від повільних романтичних композицій до швидких і грайливих. «Джаз – це завжди щось нове, це імпровізація, мистецтво із мистецтв», – розповідає 19-річний барабанщик гурту Андрій.

У «Циферблаті» вони як волонтери. У них висока мета: поширити джазову культуру на українських теренах.  «Хотілося б пожвавити, пришвидшити «ренесанс» джазу на нашій естраді», – пояснює 20-річний  басист гурту Радмир.

«Я відчула і закохалась у джаз два роки тому, хоча раніше не сприймала абсолютно», – ділиться захопленими відгуками наша нова знайома, 20-річна Катя, студентка Національного Шевченкового університету.

Годинник неспинно веде відлік часу. Каву допито, пора додому, але саксофон звучить і бентежить…

Прощаємося. До наступної середи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company