«Fest» на пошанівок маестро Которовича

До ювілейної дати – 80-річчя легендарного українського скрипаля та диригента Богодара Которовича – маємо перший в Україні Міжнародний інтерактивний конкурс «MAESTRO-Fest» серед виконавців струнно-смичкових інструментів.

Його організатори зібрали в Укрінформі пресконференцію: розповіли журналістам про патрона фестивалю-конкурсу, його неоціненний внесок у вітчизняне музичне мистецтво, познайомили з концепцією «MAESTRO-Fest», наголосивши на його значущості для української культури, для її ролі у світовому мистецькому просторі. Керівниця проєкту, знана піаністка, народна артистка України Євгенія Басалаєва повідомила, що журі розглянуло близько 100 заявок конкурсантів з різних країн. Перебрано і прослухано понад 30 годин музичних матеріалів, аби визначити виконавців, які змагатимуться у ІІ турі.

Конкурсна програма цьогорічного «Маестро-фесту» включатиме й інтерактивні події. Зокрема з’явиться сайт, на якому, за словами організаторів, вперше опублікують частину мистецької спадщини Богодара Которовича: понад 800 примірників нот з вказівками та помітками майстра, частину унікального доробку з родинного архіву, а також розробку буклету-книги «Богодар Которович. Фрагменти незавершеної повісті» та документальний фільм «Шляхи і кроки Богодара Которовича».

За словами Євгенії Басалаєвої, соратниці і дружини славетного митця, місія цього конкурсу – створити портрет Богодара Которовича думками, враженнями, викладеними у публікаціях його сучасників. «Ми зібрали набуток маестро від початку кар’єри до останнього дня життя», – розповіла пані Євгенія.

Відомий скрипаль народний артист України Кирило Стеценко наголосив, що саме Україна має потужну скрипкову школу, заслуга якої – у діяльності видатного скрипаля та його учнів. «Ядро лідерів цьогорічного конкурсу представляють саме українці, – зауважив Кирило Стеценко. – Започаткований фестиваль є найкращим букетом, аби пошанувати визначного музиканта».

Організатори фестивалю-конкурсу вже анонсували, що ІІ тур відбудеться 6 жовтня у Великій залі Національної музичної академії імені Чайковського. Там-таки 7 жовтня відбудеться урочистий гала-концерт Фестивалю віртуозів «MAESTRO-Fest. Українські Паганіні».