Філософи, філологи, ваш час!

Схоже, професія фінансиста безперспективна. Принаймні такої думки відомий мільярдер і підприємець Марк Кьюбан, який стверджує, що незабаром алгоритими оброрблятимуть-аналізуватимуть дані краще за будь-яку людину. Натомість, запевняє, всі шанси на успіх мають філософи та філологи.

Кьюбан – із тих численних авторитетних експертів, які вірять, що роботи відберуть у людей левову пайку робочих місць. І не десь там, у далекій перспективі, а незабаром: на його думку, в найближчі 5-10 років відбудуться такі масштабні трансформації, яких людство не спостерігало за останні три десятиліття.

Люди позбавлятимуться рабочих місць і перенавчання їм не допоможе – просто не буде чого перенавчати, заявив бізнесмен в інтерв’ю Bloomberg. За його визначенням, у світі почався процес «автоматизації того, что вже автоматизовано». Відтак аналітики і кодери не зможуть дорівнятися до алгоритмів: ці здатні обробляти інформації більше і в рекордні терміни.

«Вважаю, що через 10 років попит на фахівців з гуманітарних наук буде більшим, ніж на програмістів чи навіть на інженерів», – переконаний Кьюбан. Тоді буде потреба в людях з особливим поглядом на речі, здатних критично оцінити дані, зібрані алгоритмами. А ці навики, вважає експерт, мають філологи та філософи.

На значенні філософії в майбутньому наголошує і президент Ірландії Майкл Хіггінс. Він вважає, що у світі технологій саме гуманітарна наука дозволить формулювати ідеї та виважені суждення, бо це поки що не під силу роботам й алгоритмам. Філософію в Ірландії вже викладають 12-ти–16-тирічним підліткам і мають намір запровадити курс для молодших школярів.

Ставку на гуманітарні знання та емоційний інтелект зробили також філантроп Білл Гейтс і президент Всесвітнього економічного форуму Клаус Шваб. А  британські парламентарі вважають, що в майбутньому найціннішими навиками будуть уміння швидко справлятися із завданнями, творчий підхід, а також здатність працювати в групах – і з людьми, і з роботами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company