Фітнес-індустрія Валентина Литвинчука

Спортивний бізнес – відносно молода галузь українського підприємництва, яка, проте, успішно розвивається. Один із її представників – Валентин ЛИТВИНЧУК, засновник спортивного клубу, тренер, чемпіон і призер України з греко-римської боротьби, дворазовий срібний призер чемпіонату України з «CROSSFIT» в рамках Всесвітніх онлайн-ігор, чемпіон і призер міжнародних чемпіонатів з того ж таки «CROSSFIT».

  Валентине, Ви прихильник здорового способу життя…

– По щирості, я не дуже показовий приклад здорового способу життя, бо через спорт переніс 6 операцій. Краще згадаю Володимира Висоцького, який казав, що «коли йдеш у гори, то краще там і померти, аніж загнутись від горілки чи  застуди». Я обрав для себе життя, в якому ніколи не був задоволений власним результатом. Коли спортивна наука казала, що потрібно зупинитися, зробити паузу, щоб результат був ще кращим, – у мене з’являвся комплекс, що я десь запізнюся, чогось не встигаю.

Цей комплекс зі мною досі. Через те більше займаюся не здоровим, а розумним способом життя. Це теж відмова від шкідливих звичок, але не лише тих, які можемо відчувати і помацати, а й тих, що у нашій голові. Відмова від страху. Від страху щось спробувати.

– То це спорт, чи метод самовдосконалення?

– Взагалі фітнес можна вважати здоровим способом життя. Але в нашому клубі ми поєднуємо фітнес зі спортом. Наше гасло: «Випробуй себе!» Тому й наголошуємо: все-таки спортивний клуб. Вважаємо, що фітнес – це спорт, це новий напрямок – «crossfit». А для мене особисто? Відколи я став більше бізнесменом, аніж спортсменом, то для мене це, звісно, бізнес. Погодьтеся, краще заробляти на спорті, ніж на тютюні. Краще популяризувати спорт.

За статистикою українців, які займаються спортом, щороку більшає. Є суспільний запит на здоровий спосіб життя, тому і спортивний ринок набирає потуги. Але чи все на ньому таке якісне, ​​корисне і необхідне?

– У здоровому способі життя важливі не лише спорт і фізичні навантаження, а й те ж таки харчування. А тут Україна залишається, образно кажучи, «джунглями». Маємо дуже небагато офіційно сертифікованих продуктів, брендів. А це дуже важливо! Уявіть собі, в нашому клубі близько 3 тисяч клієнтів, усі вони користуються нашим баром. Не дай Бог щось трапиться! Через те ми обрали не дешеві продукти, а ті, в яких на 100% впевнені.

А всім, хто займається фітнесом, потрібне спортивне харчування?

– Мені якось мій наставник сказав: «Якщо ти не дотримуєшся режиму, тренувального процесу, то спортивне харчування тобі не допоможе». Це як приготувати хороший стейк і… підперчити його, підсолити. Буде смачніше. Але й шкідливо. І всі місяці тренувань отим стейком можна перекреслити.

Якщо серйозно займатися фітнесом, дбати про себе і своє здоров’ям, то раджу це робити з хорошими фахівцями, авторитетними і рекомендованими. З яких врешті-решт, якби щось трапилося, можна вимагати відшкодування. Що ж до спортивного харчування, то тут найбільше знають ті, хто займається бодібілдингом.

А тренувальний процес? Чи всім для цього необхідним забезпечено ваш клуб?

– Так, маємо все, крім басейну. Але ми з нашими партнерами одразу і зумисне відмовилися від аквазони. Бо наша фішка – перехресний фітнес із «crossfit»-напрямком. А ще маємо «Fly йогу», велику кількість різновидів класичних видів йоги, пілон-студію, танцювальні класи і велику тренажерну залу. І багато чого ще, дрібнішого, щоби кількісним і якісним чином прибирати рутину і виходити зі стану плато.

Найбільше, чого потрібно боятися, – рутини. Тому створюємо певний мікс, суміш з великої кількості різновидів олімпійських і неолімпійських видів спорту, аби мати універсальну спортивну підготовку. Це найголовніший постулат одного з наших департаментів «Crossfit»: відхід від конкретної спеціалізації.

А що важливіше результат чи процес?

– Безумовно, результат! Заради нього готовий пожертвувати геть усім. Знаєте, є чудовий твір – «Маніфест великого тренера». Книжка, написана тренером із загальної фізичної підготовки, який виховав величезну кількість професійних гравців баскетболу, зокрема й Майкла Джордана. Уся логіка його тренувань спрямована ​​лише на результат. Йому абсолютно байдуже твоє життя поза залою… Ти повинен бути рабом власних амбіцій і власних устремлінь. Тільки тоді ти чогось досягнеш. Тобто, коли людину на якомусь етапі вдовольняє її результат, – вона вже зупинилася.

Саме ця книжка багато чого пояснила мені і дала чіткі орієнтири для всієї нашої команди. Ми вже виграли не один турнір, а нині готуємося до літніх змагань у Франції та Італії. Готуюся і я, хоча  ще не оговтався після останньої операції. Зрештою, моя травма мене теж стимулює: це ніби виклик.

Такими є й мої колеги, які готують наших атлетів. Вони націлені на результат. А ті, хто в нас займаються, мають неймовірне бажання фахового росту. У них геть нема часу чекати, вони готові терпіти, їм бракує хіба додаткових годин в добі. І тому ми беремо на себе всі ці навантаження, і намагаємося максимально додати їм упевненості в собі. Адже все, що вони відчувають тут, в залі, – надто важко через фізичне навантаження. Але за порогом клубу вони вже будуть готові до всього.

Тому до нас йдуть саме такі люди, з таким характером. Вони тут нервують, сваряться, миряться, але неодмінно отримують результат. Ми не від процесу маємо насолоду, ні! Процес у нас дуже болісний. Ми кайфуємо від результату, і тільки від результату.

Знаю, що розвиваєтесь не лише як клуб, а й працюєте на національний спорт вищих досягнень.

– Так, працюємо зі спортсменами олімпійського резерву. І командою співпрацюємо з Олімпійським комітетом. У нас тренуються збірна України з фехтування, шпажисти і шаблісти. У нашому клубі тренується Ольга Харлан – одна з найзнаменитіших фехтувальниць світу, олімпійська чемпіонка. Тренується у нас і наша збірна з класичної боротьби, зокрема знаменитий Жан Беленюк, і дзюдоїсти, і метальники ядра, і важкоатлети, і боксери… Незабаром в одного з наших єдиноборців титульний бій за звання чемпіона Європи. Допомагаємо і нашій олімпійській збірній, тим спортсменам, які потребують якісної фізичної підготовки.

Також тренуємо чоловіків з інвалідністю, і не просто професійних атлетів, котрі виступають в «crossfit», а й тих, які виступають в категорії «Ігри героїв». Всі вони тренуються у нас безкоштовно.

Коментар до Фітнес-індустрія Валентина Литвинчука

  1. Дмитрий сказав:

    Хм… Побольше бы таких людей!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company