ФОРМУЛА Є, ВИХОДУ НЕМАЄ

Україна погоджується на припинення військових дій і врегулювання ситуації в окремих районах Донбасу за так званою формулою Штайнмайєра – колишнього міністра закордонних справ Німеччини.

Відповідний лист Мартіну Сайдіку,  спецпредставникові  голови  ОБСЄ у складі Тристоронньої контактної групи з реалізації мирного плану на Сході України, надіслав представник України в Тристоронній контактній групі Леонід Кучма. Аналогічні підтвердження також надійшли від Російської Федерації та представників невизнаних республік.  Йдеться про вибори до місцевих органів влади на окупованій частині Донбасу, які мають пройти за українськими законами і за стандартами ОБСЄ.  Для цього Верховна Рада має ухвалити відповідний закон, який почне діяти як тимчасовий одразу після підписання Президентом, а у разі визнання виборів дійсними – постійно.

На брифінгу  Президент України Володимир Зеленський запевнив, що вибори на Донбасі повинні відбутися за українським законодавством і за відсутності «будь-яких військ», а також при повному контролі державного кордону на Сході. Він заявив, що перешкоди  для зустрічі у Нормандському форматі за участю України, Росії, Франції та Німеччини усунуто. Проте зазначених Володимиром Зеленським пунктів про виведення військ та контролю над кордоном в узгодженій «формулі» немає.

Ветерани АТО, громадські активісти та експерти  зазначають:  заплановані вибори «за українськими законами», але фактично під повним контролем сепаратистів  означатимуть офіційне визнання нелегітимних і  напівтерористичних утворень. «Узаконені» таким чином місцеві органи влади можуть ухвалювати антиконституційні рішення, наприклад, про вихід з України. За прикладом Південної Осетії та Абхазії. У день погодження «формули Штайнмайєра» протестувальники, які вважають це початком офіційної капітуляції України перед Росією, зібралися у Харкові та Маріуполі, а також  у Києві  – біля Офісу Президента та на Майдані Незалежності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company