Хай символічне, але зростання

Україна піднялася на 5 щаблів у рейтингу свободи преси міжнародної організації «Репортери без кордонів», посівши 102-ге місце.

В організації пояснюють: їхній рейтинг відображає ситуацію зі свободою ЗМІ, оцінюючи плюралізм незалежності медіа, законодавства і захищеності журналістів та рівень самоцензури в країнах. Це не оцінка якості журналістських матеріалів.

У рейтингу зазначається, що з 2014 року українська влада провела реформу, на яку давно чекали: зробила прозорими структури власності медіа та доступ до публічної інформації. «Але реформ потрібно більше, щоб послабити вплив олігархів на медіа, – це сприяло б незалежності редакцій», – наголошено у звіті. Документом також зафіксовано факт інформаційної віни з Росією.

Серед проблем організація називає те, що у 2016 році влада України не змогла захистити ЗМІ від атак. Йдеться про вбивство журналіста Павла Шеремета, публікацію персональних даних журналістів, «яких звинувачують у зраді», підпал приміщень телеканалу «Інтер». До того ж, як зазначається у звіті, окуповані території України залишаються зонами беззаконня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company