«Галерея-36»: прекрасний одсвіт щедрих душ

Понад 150 полотен відомих художників розгорнуто в окрему експозицію «Колекція. Галерея-36».

Зібрав та облаштував цю галерею Олександр Міловзоров, мистецтвознавець, заслужений художник України. Ще в далекі й економічно важкі 90-ті вони удвох з дружиною спромоглися відкрити власну галерею. І не десь, а у столичному «містечку митців», на славетному Андріївському узвозі, у приміщенні, де колись світила убогістю брудна та захаращена котельня. Подружжя разом з мистецтвознавцем Сергієм Тарнавським самі вичистили від бруду й мотлоху той напівпідвал, зробили ремонт і в грудні 1995 року тут постала  «Галерея-36». За проведення своїх виставок власники галереї принципово не брали гроші з митців – це був так званий соціальний проєкт, який допомагав талановитим творцям показати свої художні набутки шанувальникам і потенційним покупцям.

А проте вдячні художники не залишалися у боргу перед гостинною галереєю: обдаровували її засновників своїми творами. Отак і зібралася серйозна колекція «Галереї-36». Та, яку нині представлено на виставці – найкраще за три десятиліття.

Окрім малярства, тут можна помилуватися скульптурами та роботами фотомайстрів. Прекрасним одсвітом щедрих душ непересічних творчих особистостей з «містечка митців» – Олексія Власова, Лесі Довженко, Миколи Мазура, Володимира Радька, Юрія Савченка, Дмитра Стецька та інших творців – різнопланових, різножанрових, багатогранних.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company